Nowe połączenia z lubelskiego lotniska. Kierunków jest więcej niż podczas ubiegłorocznych wakacji

Wystartował pierwszy samolot z Lublina do Monastyru w Tunezji
Wystartował pierwszy samolot z Lublina do Monastyru w Tunezji | fot. Port Lotniczy Lublin

Port Lotniczy Lublin rozpoczął się sezon wakacyjny 2023. Inauguracją letniego sezonu był lot z lubelskiego lotniska do Monastyru w Tunezji. Sprawdź, gdzie polecimy na wakacje z lotniska w Świdniku.

Wakacyjne loty z Lublina 2023

Tegoroczna oferta Portu Lotniczego Lublin jest wyjątkowo atrakcyjna. Kierunków jest więcej niż podczas ubiegłorocznych wakacji. Po raz pierwszy w historii lubelskiego lotniska do siatki połączeń dołączają loty do Tunezji. Już 3 czerwca wystartowały dwa pierwsze samoloty do tureckiej Antalyi. Dwa dni później, w poniedziałek, przed godz. 5 rano, pierwszym rejsem odlecieli turyści do Tunezji.

„Zdecydowaliśmy się na uruchomienie kolejnego, poza Chorwacją i Bułgarią, kierunku z lotniska w Lublinie. Współpraca z takim lotniskiem jak Port Lotniczy Lublin daje dużą szansę na powiększenie klientów. W ten sposób docieramy z naszą ofertą do osób z mniejszych miejscowości, dla których często dalekie odległości od lotnisk były barierą do zakupu wycieczki” – mówi Marcin Małysz, prezes Biura Podróży Exim Tours.

Exim Tours jest częścią Der Touristik Group, która od ponad 20 lat tworzy jedną z największych firm turystycznych w Niemczech. To drugi pod względem wielkości organizator wakacji w Niemczech, a sieć sprzedaży jest obecna w ponad 14 krajach, w tym również w Polsce.

Oprócz Tunezji, po raz pierwszy z Lublina będzie można polecieć również na grecką wyspę Rodos. Loty rozpoczną się 23 czerwca. Jak przekazało lotnisko, w związku z bardzo dużym zainteresowaniem wypoczynkiem w Turcji, od początku czerwca realizowane będą loty do Antalyi aż cztery razy w tygodniu.

Niezmiennym powodzeniem cieszą się również loty do popularnych miejscowości turystycznych na południu Europy – chorwackiego Splitu i Burgas w Bułgarii. Ponadto świetną alternatywą dla komunikacji samochodem czy pociągiem są loty z Lublina, dwa razy w tygodniu, nad polskie morze do Gdańska.

Atrakcyjnym w sezonie wypoczynkowym kierunkiem jest też z pewności Mediolan, dokąd samoloty z Portu Lotniczego Lublin latają trzy razy w tygodniu.

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Powodzeniem cieszyły się loty do Glasgow!!!; Czy powrócą?, może Edynburg? Szkocja jest potrzebna!!!