Rozcinali butlę z gazem. Ta wybuchła, a jej część uszkodziła BMW i baner reklamowy

Butla z gazem CNG wybuchła po rozcięciu | KP PSP w Lubartowie

O dużym szczęściu mogą mówić pracownicy złomu, którzy wpadli na pomysł rozcięcia butli z gazem CNG. Butla wybuchła, a jej część przeleciała ok. 250 metrów i uszkodziła baner reklamowy i zaparkowane BMW.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 8.40 przy ul. Przemysłowej w Lubartowie. Strażacy zostali powiadomieni o fragmencie 2/3 butli gazowej, która uszkodziła baner reklamowy i zaparkowane BMW. Pracownik okolicznego sklepu poinformował, że mogło dojść do wybuchu na składzie złomu, który jest oddalony od tego miejsca o około 300 metrów.

Na wskazane miejsce udali się strażacy z policjantami. Tam znaleźli brakującą 1/3 część butli. Policjanci ustalili, że podczas rozcinania butli CNG za pomocą koparki z ramieniem nożycowym doszło do jej wybuchu. W chwili rozcinania butla posiadała zawory oraz wypełniona była gazem.

W wyniku wybuchu butla przeleciała w powietrzu ok. 250 metrów, uderzając w baner reklamowy, a następnie w samochód osobowy marki BMW, gdzie uszkodziła lewe tylne nadkole i zderzak. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych.

Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.