Rozbudowa szkoły na Felinie. Prace pochłoną prawie 18 mln złotych

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 52 na Felinie - wizualizacja
Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 52 na Felinie - wizualizacja

Miasto rozstrzygnęło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej nr 52 przy ul. Jagiełły na Felinie. Rozbudowa szkoły powinna zakończyć się w listopadzie 2022 roku.

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 52 na Felinie

Zadanie inwestycyjne o wartości 17,9 mln zł zrealizuje spółka Budimex S.A. Rozbudowa szkoły o dwa segmenty – dydaktyczny i żywieniowy (kuchnia i stołówka) zostanie zrealizowana kompleksowo w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Nowy segment dydaktyczny w kształcie litery „L” planowany jest jako rozbudowa po stronie północno-zachodniej istniejącego budynku. Nowa część ma powstać jako niezależna, ale połączona funkcjonalnie z istniejącą szkołą, korytarzami na wszystkich kondygnacjach w sposób zapewniający swobodną komunikację, w szczególności dla osób z niepełnosprawnościami.

Rozbudowa zakłada powstanie nowej części budynku o takiej samej wysokości, gabarytach i wyglądzie jak obiekt istniejący. Nowo wybudowany segment wpasuje się nie tylko wysokością, ilością kondygnacji i wyglądem elewacji do istniejącej szkoły, ale także kolorystyką i kształtem dachu, by docelowo po realizacji stanowił on zwarty kompleks szkoły.

W skład nowego segmentu wejdzie 16 klasopracowni wraz z zapleczami, część administracyjna, pomieszczenia socjalne oraz ogólnego przeznaczenia, sala do gimnastyki korekcyjnej oraz aula dla 300 osób. Segment dydaktyczny będzie dodatkowo podpiwniczony. Tam znajdą się szatnie i pomieszczenia techniczne. W nowej części szkoły znajdzie się miejsce dla 500 dzieci.

W ramach zadania powstanie również segment żywieniowy o powierzchni ponad 550 m2, z nowoczesną kuchnią oraz stołówką dla 184 uczniów. Koncepcja opiera się na rozbudowie istniejącego pawilonu żywieniowego zlokalizowanego w części południowo-zachodniej budynku, a tym samym wykorzystaniu istniejącej infrastruktury związanej z działalnością żywieniową.

Planowany obiekt będzie parterowy i znajdą się w nim pomieszczenia przeznaczone na kuchnię i stołówkę szkolną – jadalnię, a także pomieszczenia techniczne: zmywalnia, rozdzielnia, pokój socjalny. W piwnicy zlokalizowane będą pomieszczenia magazynowe oraz zaplecze kuchenne. Nowa część kuchenna umożliwi przygotowywanie i wydawanie 1500 posiłków dziennie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.