Zintegrowany system zarządzania ruchem do rozbudowy. Więcej "zielonej fali"

System zarządzania ruchem w Lublinie
System zarządzania ruchem w Lublinie

W przetargu na rozbudowę Systemu Zarządzania Ruchem i Komunikacją w Lublinie wpłynęła tylko jedna oferta. Złożył ją Qumak, a swoje prace wycenił na 21,62 mln zł brutto.

 

– Aktualnie trwają prace związane ze sprawdzaniem oferty pod względem formalnym i przedmiotowym – informuje zamawiający.

 

Przed otwarciem ofert Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie poinformował, że zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia 24 mln zł brutto.

 

To kolejny etap rozbudowy zintegrowanego systemu zarządzania ruchem w Lublinie. W 2015 r. znalazło się w nim 69 skrzyżowań ze światłami. Kosztowało to ratusz 28 mln zł. Teraz będzie to 46 skrzyżowań i przejść dla pieszych gdzie zostaną wymienione sygnalizacje świetlne.

 

Jeśli oferta firmy Qumak będzie wybrana, to wykonawca deklaruje wykonanie prac w ciągu dwóch lat, czyli o rok szybciej niż planował ratusz.

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. System dojenia mieszkańców, nic się nie zmieniło po jego zastosowaniu to jeszcze trzeba dopłacać. Jak był pomysł z licznikami przy światłach które mobilizowały by opieszałych kierowców do szybszego ruszania to źe to niebezpieczny pomysł.

  2. Nie zielona tylko czerwona fala jest teraz w Lublinie! Nie da się przejechać na 3 zielonych światłach! Ruszasz z zielonego i trafiasz na czerwone, które się przełącza z zielonego w momencie dojeżdżania. To jakaś paranoja! Tyle pieniędzy, o niebo lepiej jeździło się przed zmianą!