Rozbili się na słupie: „Jak zginąć to w dzień przed Trzech Króli”. Są wstępne wyniki sekcji zwłok nastolatków

Nastolatkowie rozbili się audi na słupie ul. Jana Pawła II
Nastolatkowie rozbili się audi na słupie ul. Jana Pawła II | KMP Lublin, Dominik Wąsik, YouTube

Śledczy cały czas prowadzą czynności zmierzające do ustalenia dokładnych okoliczności tragicznego wypadku, jaki miał miejsce dzień przed Trzech Króli na ul. Jana Pawła II w Lublinie. W miejscu tragedii przybywa zniczy. Prokuratura ma już wstępne wyniki sekcji zwłok nastolatków.

Brawurowa jazda zakończona na słupie

Do tragicznego wypadku doszło 5 stycznia przed północą na ul. Jana Pawła II w Lublinie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód marki Audi A4 poruszał się w kierunku al. Kraśnickiej. Za kierownicą siedział 18-letni Patryk, który odebrał prawo jazdy w grudniu. Nastolatek nie jechał sam, podróżowało z nim jeszcze troje znajomych: 17-letni Piotr, 16-letni Kuba i 16-letnia Julia.

Na wysokości salonu meblowego Agata Meble, 18-latek nagle stracił panowanie nad pojazdem. Auto wypadło z jezdni na pas zieleni rozdzielający jezdnie i wbiło się z impetem w słup oświetleniowy i pobliskie bariery. Huk uderzenia pobudził pobliskich mieszkańców. Siła uderzenia była tak duża, że w pojeździe zostały zakleszczone wszystkie podróżujące osoby.

Żeby dostać się do poszkodowanych, strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych. Troje nastolatków zginęło. Ofiarami tragedii są Patryk, Piotr i Julia. Jedynym, który ocalał, jest Kuba, który w ciężkim stanie trafił do szpitala. To właśnie jego wyciągnęli z wraku świadkowie zdarzenia. Następnie został przekazany w ręce ratowników medycznych.

POWIĄZANE:

Do wypadku doszło na prostym, dwupasmowym odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Policjanci ustalili, że kierujący audi 18-latek uprawnienia do kierowania nabył w grudniu.

W miejscu tragedii płoną znicze

W miejscu tragedii z dnia na dzień przybywa zniczy od osób opłakujących ofiary wypadku.

Znicze w miejscu tragicznego wypadku na ul. Jana Pawła II w Lublinie
Znicze w miejscu tragicznego wypadku na ul. Jana Pawła II w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Wstrząsające nagranie sprzed wypadku

Dzień po wypadku do sieci trafiło nagranie autorstwa jednej z osób podróżujących autem. Prawdopodobnie przedstawia moment na chwilę przed tragicznym wypadkiem. Podczas krótkiego wideo z ust kierowcy padają słowa „Jak zginąć to w dzień przed Trzech Króli, kur**”, a następnie autor nagrania zrobił zbliżenie na prędkościomierz auta, który wskazywał 140 km/h.

Nagranie udostępnione w Internecie zostało również zabezpieczone przez prokuraturę, która będzie ustalać okoliczności tego wypadku.

Wstępna sekcja zwłok nastolatków

Ciała nastolatków zostały zabezpieczone przez prokuratora celem przeprowadzenia sekcji zwłok, którą zaplanowano na czwartek, 12 stycznia. Jak informuje prokurator Agnieszka Kępka, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Lublinie, lekarz stwierdził wstępnie, że przyczyną zgonu młodych osób był uraz wielonarządowy.

Śledztwo prowadzone jest w kierunku artykułu 177 par. 2 kodeksu karnego. Śledczy zlecili też badania toksykologiczne kierowcy, których wyniki poznamy za dwa lub trzy tygodnie.

Służby ustalać będą m.in. prędkość, z jaką się poruszało audi.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nagranie pochodzi z ulicy piaski – Lublin w kierunku Lublina na wysokości stacji paliw w Kalinówce. Ich prędkość przelotowa to 220 km/h na godzinę. Nie sprawny układ ABS. Autor filmu na YouTube.