Rowery miejskie wracają na ulice Lublina. Start systemu w przyszłym tygodniu

Stacja Lubelskiego Roweru Miejskiego przy ul. Kapucyńskiej
Stacja Lubelskiego Roweru Miejskiego przy ul. Kapucyńskiej | fot. Dominik Wąsik

Już w przyszłym tygodniu na ulice Lublina wrócą rowery miejskie. Będzie ich mniej niż w poprzednim sezonie, ale za to będzie można je wypożyczać i zwracać w tzw. stacjach pasywnych.

Kiedy będzie można wypożyczać rowery miejskie w Lublinie?

Jak poinformowała firma Nextbike Polska (operator Lubelskiego Roweru Miejskiego), rowery miejskie wyjadą ponownie na ulice Lublina już w przyszłym tygodniu. Wypożyczenie ich będzie możliwe od północy z 22 na 23 czerwca (z wtorku na środę).

Na ulicach pojawi się 700 rowerów, które będą umieszczone w 127 stacjach w całym mieście: 87 standardowych (z czego 5 w Świdniku), 2 dziecięcych i 38 pasywnych.

Rowery przeszły przeglądy i zostały naprawione

Największą nowością będzie przejście systemu do tzw. IV generacji – wszystkie rowery będą wyposażone w nadajnik GPS. Rowery 26″ już nie będą musiały posiadać elektrozamków, a ich pozostawienie będzie możliwe również w tzw. stacjach pasywnych. Będzie to kolejnych 38 stacji.

Lubelski Rower Miejski przejdzie niemal całkowicie na obsługę mobilną. Terminal, choć pozostanie w 20 lokalizacjach, nie będzie już konieczny do rozpoczęcia jazdy rowerem 26″ i zakończenia wypożyczenia, wystarczy aplikacja.

Nowy cennik i abonamenty Lubelskiego Roweru Miejskiego >>> tutaj <<<

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.