Rowery miejskie już na stacjach. LRM wystartuje w pierwszy dzień wiosny

Rowery miejskie na stacjach LRM
Rowery miejskie na stacjach LRM | fot. Miasto Lublin

W pierwszy dzień wiosny, 21 marca na ulice Lublina powrócą rowery miejskie. Pierwsze rowery na stacjach pojawiły się już w piątek. Z naszych ustaleń wynika, że z początkiem sezonu nie wszystkie jednoślady będą dostępne do dyspozycji użytkowników LRM.

Rowery miejskie od wtorku

Na profilu facebookowym Miasta Lublin w piątek 17 marca pojawiła się informacja o pojawieniu się rowerów miejskich na pierwszych stacjach LRM. Odnowione rowery są sukcesywnie dostarczane do kolejnych stacji, by we wtorek 21 marca, w pierwszy dzień wiosny, wystartował kolejny sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego.

Urząd Miasta Lublin nie poinformował jeszcze, ile jednośladów będzie dostępna wraz ze startem systemu rowerów miejskich ani w jaki sposób mieszkańcy będą mogli wypożyczać jednoślady. Szczegóły dotyczące nadchodzącego sezonu LRM poznamy na konferencji prasowej, która prawdopodobnie odbędzie się w poniedziałek, 20 marca – dzień przed startem LRM.

Mniej rowerów na start

Przypomnijmy, że w styczniu 750 rowerów wchodzących w skład systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego pojechało do Szczecinka do spółki Comdrev. Spółka za przygotowanie jednośladów do nadchodzącego sezonu otrzyma wynagrodzenie w wysokości 1 122 750 złotych. Zgodnie z założonym harmonogramem naprawy rowerów, do końca marca dostępnych ma być 400 rowerów.

Nowa aplikacja

Ponadto dotychczasowi użytkownicy Lubelskiego Roweru Miejskiego będą musieli zainstalować nową aplikację, która będzie obsługiwała wypożyczenia rowerów. Miasto Lublin nie przedłużyło umowy z dotychczasowym operatorem systemu Nextbike Polska. ZTM udzielił zamówienia z wolnej ręki MPK Lublin, który będzie operatorem LRM w latach 2023-2027.

Miejska spółka zleciła wykonanie aplikacji zewnętrznemu podmiotowi. I tym razem zlecenie wpadło spółce Comdrev ze Szczecinka. Zamówienie obejmuje m.in. przygotowanie strony internetowej i aplikacji na telefony, która ma być zintegrowana z kartą miejską i systemem LUBIKA. Przygotowanie aplikacji, utrzymanie i obsługa aplikacji przez 5 lat będzie kosztować spółkę 1 288 000 zł.

W poniedziałek mamy poznać również nowy cennik i ofertę abonamentów dla użytkowników LRM. Z zapowiedzi urzędników możemy się domyślać, iż posiadacze biletów miesięcznych Lubika mają korzystać z rowerów miejskich na preferencyjnych warunkach.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.