Rowerem po obwodnicy Lublina S12/S17. Ta przejażdżka mogła skończyć się tragicznie

Rowerzysta na obwodnicy Lublina S12/S17 | fot. GDDKiA
Rowerzysta na obwodnicy Lublina S12/S17 | fot. GDDKiA

Wielką nieodpowiedzialnością, żeby nie powiedzieć – głupotą, wykazał się rowerzysta, który wybrał się na przejażdżkę po drodze ekspresowej S12/S17. Ryzykował własnym życiem, bo dopuszczalna prędkość pojazdów na takich trasach to 120 km/h.

Rowerem po obwodnicy Lublina

„Bezpieczeństwo na drogach zależy, nie tylko od inwestycji w infrastrukturę drogową, ale przede wszystkim od nas samych. Niestety niektórzy użytkownicy dróg często o tym zapominają, a ich nierozwaga może doprowadzić do tragedii” – informuje GDDKiA.

Do kilku takich przypadków doszło w ostatnim czasie m.in. na obwodnicy Lublina i drodze ekspresowej S12 w Piaskach. 15 lutego kamera nagrała rowerzystę, który podróżował między węzłami Lublin Felin i Lublin Tatary.

„Młody mężczyzna jechał rowerem po pasie awaryjnym i pasie zjazdowym, a jakby tego było mało – na uszach miał słuchawki. Po zatrzymaniu się na pasie zjazdowym nie opuścił drogi ekspresowej i ruszył dalej” – poinformowała GDDKiA.

Dopuszczalna prędkość pojazdów na takich drogach to 120 km/h. Podmuch auta przejeżdżającego z taką szybkością może przewrócić rowerzystę. Ponadto wolno jadący obiekt może zaskoczyć kierowcę, który nie będzie w stanie zatrzymać swojego pojazdu na czas.

Rowerzyści nie mogą korzystać z drogi ekspresowej oraz autostrady. Dotyczy to także przypadku poruszania się jedynie pasem awaryjnym lub poboczem. Mandat za wjazd rowerem na drogę szybkiego ruchu wynosi 250 zł.

Ponadto, tego samego dnia kamery wychwyciły ciągnik rolniczy na drodze ekspresowej S12 w okolicach węzła Piaski Zachód. – „Niestety często zdarza się również, że kierowcy cofają na drodze ekspresowej, ryzykując przy tym nie tylko swoje życie, ale także innych uczestników ruchu” – czytamy.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.