Rosyjska rakieta wleciała w polską przestrzeń powietrzną w woj. lubelskim. Poruszała się z prędkością niemal 800 km/h

Baterie Patriot
Baterie Patriot | fot. 3. Warszawska Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej

Rakieta o godzinie 4:23 przekroczyła naszą przestrzeń powietrzną. Poruszała się z prędkością niemal 800 km/h, na wysokości 400 m i przekroczyła tę granicę około 2 kilometry – poinformował ppłk Jacek Goryszewski, rzecznik Dowództwa Operacyjnego RSZ.

Rosyjska rakieta naruszyła polską przestrzeń powietrzną

W niedzielę, 24 marca nad ranem doszło do naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej przez jedną z rakiet manewrujących wystrzelonych dzisiejszej nocy przez lotnictwo dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej na cele w Ukrainie.

„W związku z naruszeniem polskiej przestrzeni powietrznej przez rakietę manewrującą wystrzeloną przez lotnictwo dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej natychmiastowo uruchomione zostały wszystkie procedury” – poinformował Władysław Kosiniak-Kamysz, Minister Obrony Narodowej.

Jak informuje Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych, celem wykonywanych uderzeń były miejscowości znajdujące się w zachodniej Ukrainie. Obiekt wleciał w polską przestrzeń na wysokości miejscowości Oserdów (województwo lubelskie) i przebywał w niej przez 39 sekund.

„Rakieta poruszała się z prędkością niemal 800 km/h, na wysokości 400 metrów i przekroczyła tę granicę około 2 kilometry. Następnie wyleciała z naszego terytorium” – wyjaśnił ppłk Jacek Goryszewski, rzecznik prasowy Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

„Obiekt przez cały czas obiekt był monitorowany. Aktywowane zostały pary dyżurne polskie i sojusznicze. Zostały także podjęte wszystkie działania związane z informowaniem najważniejszych osób w państwie” – przekazał szef MON-u.

Zobacz także: Schrony i miejsca schronień w Lublinie: publikujemy pełną listę adresów

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.