Rodzinny interes zlikwidowany. Hodowali marihuanę w pomieszczeniu pod podłogą

68 99142 g

Lubelscy policjanci zlikwidowali nietypową plantację marihuany. Rodzina ukryła pod podłogą w kuchni kilkadziesiąt roślin o metrowej wysokości. Dodatkowo została zabezpieczona broń palna i amunicja.

 

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej KMP w Lublinie weszli na posesję w jednej z miejscowości w powiecie puławskim. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że w tym miejscu może znajdować się nielegalna uprawa konopi innych niż włókniste.

 

Pod podłogą letniej kuchni kryminalni odkryli dodatkowe pomieszczenie, w którym znajdowała się profesjonalna plantacja marihuany. Nielegalna uprawa wyposażona była w system nawadniający oraz nawożący rośliny, czujniki i lampy grzewcze.

 

W specjalnych pojemnikach rosło kilkadziesiąt roślin prawie metrowej wysokości. Ponadto w trakcie przeszukania policjanci znaleźli ponad 200 g suszu marihuany, amfetaminę, nasiona konopi, a także fachową literaturę dotyczącą prowadzenia profesjonalnej uprawy. Z tej ilości zabezpieczonych narkotyków można byłoby otrzymać około 800 dilerskich działek.

 

W chwili przeszukania na posesji znajdowało się dwóch braci w wieku 30 i 31 lat. Byli kompletnie zaskoczeni akcją policjantów. Wydawało im się, że pomieszczenie z plantacją jest doskonale ukryte.

 

Funkcjonariusze w trakcie przeszukania posesji znaleźli także karabinek kbks z tłumikiem i lunetą oraz kilkadziesiąt sztuk amunicji do tej broni. Jak się okazało, broń należała do ojca zatrzymanych.

 

Mężczyźni trafili  do policyjnego aresztu. 30 i 31 latek usłyszeli wczoraj zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za uprawę i posiadanie środków odurzających w znacznej ilości grozi kara nawet do 10 lat  pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.