Rodzina 500 plus: W październiku 2000 zł na pierwsze dziecko

500 02
500 zł

Od 1 lipca program Rodzina 500 plus obejmie wszystkie dzieci do 18. roku życia bez względu na dochód rodziny. Jeśli wniosek zostanie złożony w terminie to w październiku dostaniemy wyrównanie łączne 2000 zł.

Program Rodzina 500 plus to rządowe wsparcie dla polskich rodzin. Obecnie w ramach programu Rodzina 500 plus przysługuje świadczenie wychowawcze w kwocie 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, bez kryterium dochodowego. Rodziny o niskich dochodach otrzymują wsparcie także dla pierwszego dziecka, jeśli spełniają kryterium przeciętnego miesięcznego dochodu 800 zł netto lub 1200 zł, gdy wychowują w rodzinie dziecko niepełnosprawne.

500 plus na pierwsze dziecko

Od 1 lipca rusza program Rodzina 500 plus, w ramach którego prawo do comiesięcznych świadczeń otrzymają wszystkie dzieci, które nie ukończyły 18. roku życia. Nie będą brane pod uwagę również dochody ich rodziców. Dotąd ze wsparcia w wysokości 500 zł miesięcznie korzystało 3,5 mln dzieci. Od lipca ta liczba wzrośnie do 6,8 mln.

Aby uzyskać prawo do świadczenia 500+ na nowych zasadach tj. od 1 lipca, rodzic dziecka, na które obecnie nie pobiera tego świadczenia, musi złożyć wniosek w okresie od 1 lipca 2019 r. do 30 września 2019 r.

Gdzie złożyć wniosek o 500 plus?

Wniosek o 500 plus na pierwsze dziecko można złożyć przez internet, tj. za pośrednictwem rządowego serwisu „[email protected]”, systemów teleinformatycznych banków krajowych, PUE ZUS lub osobiście w gminie.

Osoby ubiegające się o wsparcie na pierwsze dziecko, powinny udokumentować sytuację dochodową dołączając do wniosku odpowiednie dokumenty, np: oświadczenie o dochodach nieopodatkowanych, dokumenty potwierdzające uzyskanie/utratę dochodu.

2000 zł na dziecko w październiku

Jeżeli rodzice nie spóźnią się z dokumentami otrzymają wyrównanie za czas, w którym program już obowiązywał, czyli za 3 miesiące, co daje łącznie 1500 zł. Oprócz tego na koncie pojawi się również świadczenie za październik – w wysokości 500 zł. Pieniądze wpłyną na konto do 31 października.

Uwaga! Rodzice muszą pamiętać, aby złożyć wniosek do 30 września, jeśli chcą otrzymać świadczenie wychowawcze na pierwsze dziecko z wyrównaniem od lipca.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.