Rodzicu! Masz czas do końca listopada na złożenie wniosku o 300 zł

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Jeszcze przez półtora tygodnia rodzice i opiekunowie prawni mogą składać wnioski o 300 zł na wyprawkę szkolną w ramach programu Dobry Start.

Podstawą do wypłacenia wyprawki w ramach programu Dobry Start jest wypełnienie prawidłowo wniosku i złożenie go w terminie do 30 listopada. Warto pamiętać, że dochody przy staraniu się o świadczenie 300 plus nie są brane pod uwagę.

Świadczenie Dobry Start przysługuje uczniom do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24. roku życia. Świadczenie nie przysługuje dzieciom uczęszczającym do przedszkola, czy do szkolnej „zerówki”.

Świadczenie 300 plus jest wypłacane na wniosek: rodzica opiekuna prawnego opiekuna faktycznego dziecka, rodziny zastępczej, osoby prowadzącej rodzinny domy dziecka czy dyrektora placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Gdzie złożyć wniosek?

Wnioski o świadczenie „Dobry start” do 30 listopada 2019 r. można składać przez internet za pośrednictwem strony empatia.mrpips.gov.pl oraz bankowości internetowej. Wniosek o 300 plus można złożyć także drogą tradycyjną (w formie papierowej) lub wysłać pocztą do odpowiedniego urzędu.

Według danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na koniec września świadczenie przyznano dla 4,2 mln uczniów. Na realizację programu do gmin trafiło w sumie 1,42 mld zł. Do końca września wpłynęło 3,1 mln wniosków o przyznanie świadczenia, z czego ponad 60 proc. drogą elektroniczną.

Program „Dobry Start” 300 zł w Lublinie

Wnioski o przyznanie świadczenia Dobry Start można składać również w wersji tradycyjnej (papierowo) osobiście w wyznaczonych punktach przyjęć w Lublinie:

* ul. Marii Koryznowej 2d
* MOPR Filia Nr 1, ul. Lubartowska 6-8
* MOPR Filia Nr 2, ul. Hutnicza 1a
* MOPR Filia Nr 3, ul. Mieszka I 4
* MOPR Filia Nr 4, ul. Kompozytorów Polskich 8
* MOPR Filia Nr 5, ul. Nałkowskich 114
* ul. Zemborzycka 88-92
oraz Biurach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin:
* ul. Wieniawska 14
* ul. Filaretów 44
* ul. Franciszka Kleeberga 12a
* ul. Szaserów 13-15WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.