Rio 2016: Nieudany występ Rafała Fedaczyńskiego z AZS UMCS

Zawodnik lubelskiego AZS UMCS, reprezentujący Polskę w chodzie na 50. km, zajął dopiero 24. miejsce.

W chodzie na 50. km mężczyzn Polskę reprezentowało trzech Polaków: Rafał Augustyn, Adrian Błocki i wspomniany Fedaczyński. I to z tym ostatnim wiązano największe nadzieje. Były to jego trzecie igrzyska z rzędu. W Londynie nie ukończył marszu z powodu kontuzji, ale wcześniej             w Pekinie zajął dobre 8. miejsce. Niestety, jego start w Rio był znacznie poniżej oczekiwań.               Nie tylko zajął odległe 24. miejsce z czasem 3.55,51, ale też poradził sobie najgorzej z całej trójki Polaków. Adrian Błocki był 15. z czasem 3.51,13, a Rafał Augustyn z czasem 3.55,51 zajął 22. pozycję.

Fedaczyński to ostatni już po siatkarkach plażowych, Kindze Kołosińskiej i Monice Brzostek oraz po pływaku Janie Świtkowskim olimpijczyk, który pochodzi z Lubelszczyzny. Będziemy mieli jeszcze swoich reprezentantów, w zaczynającej się 7 września paraolimpiadzie w Rio.

Lista pochodzących z Lubelszczyzny paraolimpijczyków, którzy będą reprezentować nasz kraj  Rio:

Piotr Sawicki – łucznictwo (ICSiR START)

Adam Dudka – łucznictwo (ICSiR START)

Aleksandra Wnuczek – kolarstwo tandemowe (Kolarski Klub Tandemowy HETMAN)

Iwona Podkościelna – kolarstwo tandemowe (Kolarski Klub Tandemowy HETMAN)

Michał Ładosz – kolarstwo tandemowe (Kolarski Klub Tandemowy HETMAN)

Marcin Polak – kolarstwo tandemowe (Kolarski Klub Tandemowy HETMAN)

(fot. Kuba Atys)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.