Rio 2016: Brazylijki lepsze od Polek

Rio 2016: Brazylijki lepsze od Polek - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina

W ostatnim grupowym meczu duet Brzostek i Kołosińska uległy 2-0 gospodyniom turnieju, Brazylijkom. Polki jednak już wcześniej zapewniły sobie awans do 1/8 finału.

To był bardzo jednostronny mecz i zimny prysznic dla Lublinianek. Po świetnym meczu z Amerykankami i pewnym zwycięstwie z Rosją, Brazylijki okazały się rywalem zbyt wymagającym. Pierwszy set był prowadzony całkowicie pod dyktando Larissy Franci i Tality Antunes Da Rocha. Brazylijki dominowały w każdym aspekcie gry. Bardzo szybko uciekły Polkom aż na 7-2 i nie oddały wysokiego prowadzenia, aż do końca pierwszej partii, gromiąc nasze reprezentantki      21-10.

Druga partia zaczęła się wyrównaniem dla obu ekip, a Polki zaczęły stawiać Brazylijkom mocne warunki. Gra była prowadzona punkt za punkt, i gdyby nasze zawodniczki nie psuły notorycznie zagrywek, mogłyby nawet odskoczyć rywalkom na kilka punktów. Schodząc na przerwę techniczną przegrywały zaledwie 11-10. Niestety po wznowieniu seta, Brazylijki znów zaprezentowały o klasę lepszą siatkówkę od Polek, wychodząc bardzo szybko na prowadzenie 15-11. Przez resztę seta gospodynie turnieju pewnie utrzymywały przewagę, a zrezygnowane Polki nie miały wyraźnie pomysłu na odwrócenie losów spotkania. Set zakończył się ostatecznie wynikiem 21-15 dla Larissy i Tality a cały mecz porażką naszych zawodniczek 2-0.

Polki ostatecznie zajmują drugie miejsce w grupie A i w 1/8 finału trafią na teoretycznie trudniejsze rywalki.

(fot. Tomasz Waszczuk/dziennik.pl)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.