Remontują lokal, w którym kiedyś działała restauracja KFC. Otworzy się tu pierwszy taki sklep w Lublinie

Biedronka otworzy sklep w lokalu po KFC w Astorii
Biedronka otworzy sklep w lokalu po KFC w Astorii | fot. Dominik Wąsik

Na parterze Astorii przy Ogrodzie Saskim trwa remont ponad czterystumetrowego lokalu po restauracjach KFC i Pizza Hut. Za kilka tygodni zacznie tu działać sklep popularnej sieci. Będzie to nowy format, którego w Lublinie jeszcze nie było.

Biedronka w centrum Lublina

Na początku października Zarząd Nieruchomoci Komunalnych w Lublinie podpisał 10-letnią umowę z firmą Jeronimo Martins Polska na dzierżawę 421-metrowego lokalu na parterze Astorii przy skrzyżowaniu ul. Lipowej i Al. Racławickich. Chodzi o lokal, w którym niegdyś działały restauracje KFC i Pizza Hut. Po remoncie lokalu, który właśnie się zaczął, za kilka tygodni zacznie działać tu sklep Biedronka.

Zobacz także: Niegdyś było tu KFC, teraz będzie Biedronka

Pierwszy taki sklep w mieście

Obecnie w ścisłym centrum Lublina nie ma żadnej Biedronki, a same Żabki i Stokrotki. Biedronka w Astorii będzie różniła się od tych, które obecnie działają w naszym mieście. Będzie to format ultra mini.

Biedronka ultra mini to mniejsza placówka, której powierzchnia wynosi od 200 do maksymalnie 500 mkw. To odpowiedź sieci na format convenience, czyli małe, miejskie sklepy, w których klienci mogą zrobić zakupy po drodze. Koncept ten jest przeznaczony dla dużych miast, gdzie nie ma miejsca ani warunków na sklep w typowym formacie.

W formacie ultra mini klienci mają też do dyspozycji mniejszą ilość produktów. Asortyment w przypadku tego formatu jest mniejszy od regularnych dyskontów – zazwyczaj opiewa na około 2-2,4 tys. produktów. W placówkach ultra mini jest m.in. lada mięsna, lady chłodnicze z mięsem i mrożonkami, a także strefa cukierni i piekarni.

Biedronka w budynku Astorii nie będzie miała miejsc parkingowych dla zmotoryzowanych klientów. Sklep jest nastawiony na pasażerów komunikacji miejskiej, pracowników biur i sądów, a także okolicznych mieszkańców.

Sieć Biedronka posiada w całej Polsce już ponad sto placówek tego typu. Sklep w Astorii będzie pierwszym w Lublinie.

ZOBACZ: Biedronka Lublin – lista sklepów: adresy, aktualne godziny otwarcia

Remont lokalu po restauracji KFC w Astorii. Otworzy się tu Biedronka
Remont lokalu po restauracji KFC w Astorii. Otworzy się tu Biedronka | fot. Dominik Wąsik
Remont lokalu po restauracji KFC w Astorii. Otworzy się tu Biedronka
Remont lokalu po restauracji KFC w Astorii. Otworzy się tu Biedronka | fot. Dominik Wąsik
Remont lokalu po restauracji KFC w Astorii. Otworzy się tu Biedronka
Remont lokalu po restauracji KFC w Astorii. Otworzy się tu Biedronka | fot. Dominik Wąsik

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Czego nie robi się dla obcego kapitału.
  Proponujemy jeszcze jedną otworzyć w Ratuszu. W krajach zachodnich n.p.Francja dyskonty funkcjonują na obrzeżach miast a lokalizacja ich jest kosultowana z samorzadami kupieckimi.
  Cieszmy się ,że w krótce
  100% handlu będzie w obcych rękach.Nasi drobni producenci np piekarnie ,ostatnie sklepiki upadną. A wlasciciele i pracownicy pójdą na bezrobocie.Może powstały by jakieś regulacje czym te biedronki mają handlować,bo spotykałem tam rowery,sadzonki drzew i krzewów. Chleb i wszelkie pieczywo z mrożonego ciasta i wiele innego badziewia.
  Należałoby się zastanowić ile podatków wnoszą do budżetu Państwa, jeśli podatek dochodowy idzie na inwestycje po przez poczkowany rozwój .Natomiast VAT nie dotyczy coraz większej ilości produktów.
  Dziwi mnie ten zachwyt Władz Lublina i samego redaktora.