Remont zapory nad zalewem Zemborzyckim. Tama zamknięta do końca sezonu

tama zapora zalew zemborzycki lublin
Zapora na Zalewie Zemborzyckim od 11 sierpnia będzie wyłączona całkowicie dla ruchu. Ma to związek z rozpoczęciem generalnego remontu urządzeń na tamie. Prace mają potrwać do końca sezonu.

Zalew Zemborzycki został wybudowany w 1974 r. Generalny remont tego miejsca zostanie przeprowadzony po raz pierwszy od 40 lat. Mowa tu o al. Bryńskiego, ulicy wiodącej przez zaporę na Zalewie Zemborzyckim.

Zamknięcie tamy ma związek z podjęciem prac remontowych przy urządzeniach jazu (przepuszcza wodę przez zaporę) zbiornika „Zemborzyce”. Prace te są niezbędne z uwagi na bezpieczeństwo samej zapory.

IMAG1993
Zbiornik wodny zajmuje 280 hektarów powierzchni. Średnia głębokość akwenu to ok. 2 m

Tama to najważniejsze urządzenie hydrotechniczne na zalewie, chroniące miasto przed zalaniem. Tak trudnego remontu na zalewie jeszcze nie było. Wymieniona zostanie choćby cała instalacja hydrauliczna, hydrotechniczna i elektryczna.

Wartość zamówienia to 3,113 mln złotych. 11 sierpnia wykonawca – Budownictwo Wodne spółka jawna ze Stalowej Woli – wygrodzi plac budowy. Umowny termin zakończenia robót to 30 listopada 2015 roku.

Al. Bryńskiego będzie całkowicie wyłączona z ruchu na odcinku od schodów prowadzących do al. Bryńskiego do ścieżki w stronę wyciągu narciarskiego.

11846041_888411954568589_492070817_n

 

fot. spottedlublin.pl

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.