Rektor WSEI po ataku hakerów: „Do tej pory nie potwierdzono kradzieży danych studentów i absolwentów”

Lubelska Akademia WSEI
Lubelska Akademia WSEI | fot. Dominik Wąsik

Rektor Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie wydał komunikat, w którym oświadczył, iż do tej pory nie potwierdzono kradzieży danych osobowych studentów, absolwentów i pracowników Akademii WSEI.

Rektor WSEI zaprzecza, by doszło do wycieku danych studentów i absolwentów

Wracamy do sprawy ataku hakerskiego na infrastrukturę teleinformatyczną Lubelskiej Akademii WSEI, do której doszło w ubiegłą niedzielę (12.02). Hakerzy zaszyfrowali na serwerach uczelni dane około 8 tys. obecnych studentów, absolwentów, oraz pracowników. Rektor nie ujawnił informacji, czy hakerzy zażądali od uczelni okupu za odszyfrowanie danych.

Czytaj więcej: Akademia WSEI padła ofiarą ataku hakerskiego. Dane osobowe studentów i pracowników zostały zaszyfrowane

W piątek (17.02) rektor Lubelskiej Akademii WSEI dr hab. med. Mirosław Jarosz wydał komunikat, w którym uspokaja studentów, absolwentów i pracowników, iż do tej pory nie potwierdzono kradzieży danych osobowych.

Jakkolwiek, do tej pory nie potwierdzono kradzieży danych osobowych, to jednak na tym etapie nie możemy też tego jeszcze wykluczyć. Dlatego prosimy Państwa o zachowanie szczególnej czujności i ostrożności, a w szczególności o nieotwieranie nieznanych linków oraz o nieodbieranie połączeń z numerów z nietypowym lub nieznanym prefiksem – mówi dr hab. med. Mirosław Jarosz.

Z komunikatu możemy się dowiedzieć, że z chwilą, gdy uczelnia padła ofiarą ataku hakerskiego, działaniem prewencyjnym było wyłączenie wszystkich platform internetowych uczelni, by zapobiec dalszej ingerencji złośliwego oprogramowania na infrastrukturę teleinformatyczną.

Do tego momentu (stan na 17.02 – przyp. red.) odtworzono już 95 proc. zasobów informacyjnych, które są kompletne i chronione oraz pozwolą wznowić pracę naszych systemów informatycznych. Trwają intensywne prace nad przywróceniem ich funkcjonalności – zapewnia rektor Jarosz.

Przez weekend udało się uruchomić platformę e-learningową oraz wirtualny dziekanat. Przed weekendem postawiono stronę internetową uczelni, na której w aktualnościach zamieszczane są najnowsze komunikaty dotyczące ataku i funkcjonowania uczelni.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.