Rekrutacja do straży granicznej. Kogo szukają? Na chętnych czeka ponad 70 etatów

straż graniczna policja plantacja marihuany
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Nadbużański Oddział Straży Granicznej prowadzi nabór do służby na terenie województwa lubelskiego. Do końca roku chce przyjąć ponad 70 osób. Zobacz, jakie są zarobki w straży granicznej i na co można liczyć.

Praca w straży granicznej

Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie prowadzi nabór kandydatów do służby przygotowawczej. Do końca tego roku planuje się przyjąć do służby ponad 70 funkcjonariuszy. Rekrutacja składa się z kilku etapów. Należy złożyć kwestionariusz osobowy oraz niezbędne dokumenty w komendzie Nadbużańskiego Oddziału SG w Chełmie przy ul. Trubakowskiej. Tam też przeprowadzona zostanie wstępna rozmowa kwalifikacyjna. Następnie kandydaci wezmą udział w teście wiedzy, teście sprawnościowym, psychologicznym i kompetencyjnym.

Osoby chętne do podjęcia służby w straży granicznej muszą:

  • posiadać wyłącznie obywatelstwo polskie;
  • mieć maksymalnie 35 lat;
  • być niekaranym za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;
  • posiadać co najmniej średnie wykształcenie;
  • posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych;
  • dać „rękojmię zachowania tajemnicy”.

Zarobki w straży granicznej

Wynagrodzenie funkcjonariusza Straży Granicznej zależy od jego stażu. W przypadku przyjęcia do służby przygotowawczej w Straży Granicznej funkcjonariusz mianowany jest na stanowisko kursanta w 01 grupie uposażenia zasadniczego, jego wynagrodzenie wynosi ok. 2750 zł netto (do 26. roku życia) lub ok. 2550 zł netto (po 26. r.ż.).

Funkcjonariusz w służbie przygotowawczej może również otrzymać równoważnik pieniężny za remont lokalu mieszkalnego, oraz zwrot kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca pełnienia służby do 30 kilometrów (wysokość uzależniona jest od liczby kilometrów).

Funkcjonariusz po zakończeniu szkolenia i uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminów końcowych w zakresie szkoły podoficerskiej, mianowany jest na stanowisko młodszego asystenta lub kontrolera w 02 grupie uposażenia zasadniczego jego wynagrodzenie wynosi 3960 zł netto (do 26. r.ż.) lub 3640 zł netto (po 26. r.ż.).

Funkcjonariusz w służbie stałej może liczyć na równoważnik pieniężny za remont lokalu mieszkalnego, równoważnik pieniężny za brak lokalu mieszkalnego, pomoc finansowa na zakup lokalu mieszkalnego lub domu, oraz zwrot kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca pełnienia służby do 30 kilometrów.

Ponadto raz w roku funkcjonariuszowi wypłacany jest równoważnik pieniężny w zamian za przedmioty umundurowania niewydane w naturze oraz na czyszczenie umundurowania (tzw. mundurówka) w kwocie 2 140 zł netto.

Szczegóły dotyczące rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.