Rekordowy przemyt papierosów w pociągu z Białorusi udaremniony

przemyt papierosów
fot. KAS

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej w Małaszewiczach udaremnili przemyt 241 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Kontrola pociągu

23 lutego br. funkcjonariusze Oddziału Celnego w Małaszewiczach prześwietlili urządzeniem RTG pociąg towarowy wjeżdżający do Polski. Obraz rentgenowski jednego z wagonów skłonił ich do przeprowadzenia szczegółowej rewizji.

wagon, przemyt papierosów
fot. KAS

Nielegalny ładunek

Zgodnie z dokumentami w kontrolowanym wagonie znajdował się w nawóz rolniczy. Towar jechał z białoruskiego Brześcia do jednej z polskich firm. Przeprowadzona rewizja potwierdziła wskazania rentgena. W wagonie, poza legalnym ładunkiem, funkcjonariusze znaleźli kartonowe pudełka wypełnione papierosami. W sumie zabezpieczyli 241 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość rynkowa nielegalnego towaru to blisko 4 mln zł.

papierosy, przemyt
fot. KAS

Rekordowy przemyt

Jest to największy udaremniony przemyt papierosów w tym roku na granicy w województwie lubelskim.
W 2023 r. funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli blisko 1,4 mln paczek nielegalnych papierosów.

papierosy, przemyt
fot. KAS

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.