Rekordowa suma na koncie WOŚP 2020! Ile pieniędzy zebrano w Lublinie?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Damian Gerhand

Trwa podsumowywanie 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Orkiestra grała pod hasłem „Wiatr w Żagle”. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) podczas 28. finału 12 stycznia 2020 roku zebrała kwotę ponad 115 mln zł, wynika z ostatnich danych sprzed północy. – „Na sumę tej kwoty składają się wszystkie kwoty szacunkowe od sztabów, kwoty zbiórek elektronicznych zebrane w momencie zakończenia Finału w studio oraz darowizny przekazane przez partnerów” – tłumaczy fundacja WOŚP.

Jak było w Lublinie? Sztab przy Centrum Kultury w Lublinie zadeklarował zebranie prawie 134 tysięcy złotych. Do tego trzeba będzie doliczyć pieniądze z aukcji internetowych. Natomiast drugim sztabem co do wielkości zebranych środków jest sztab przy Społecznej Szkole Podstawowej im. S.F. Klonowica w Lublinie, który zadeklarował kwotę ponad 71 tysięcy złotych.

Tradycyjnie z okazji finału WOŚP w Lublinie przygotowano liczne atrakcje. Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację z wydarzeń, które tego dnia odbyły się na terenie Lublina. Autorem zdjęć jest Damian Gerhand.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.