Rejsowy autobus na „łysych” oponach wracał znad morza do Lublina [ZDJĘCIA]

IMG 20180713 062334
Fatalny stan autobusu na linii Władysławowo - Lublin | WITD Lublin

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie poddali kontroli rejsowy autobus, który jechał znad morza do Lublina. Pojazd był w fatalnym stanie technicznym.

Okres wakacyjny to nie tylko czas wyjazdów zorganizowanych, ale także czas wyjazdów organizowanych we własnym zakresie. I tym oto sposobem inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie stawiają nacisk na kontrolę autobusów rejsowych i wycieczkowych.

Do jednej z takich kontroli doszło w ubiegły piątek na terenie dworca autobusowego PKS przy al. Tysiąclecia w Lublinie. Funkcjonariusze poddali kontroli rejsowy autobus, który przyjechał do Lublina znad polskiego morza, a dokładnie z Władysławowa.

Kontrola stanu technicznego wykazała, że jedna z opon pojazdu była skrajnie zużyta to tego stopnia, że zamiast bieżnika oczom kontrolujących ukazały się wystające z opony druty.

– Dodatkowo stwierdzono także uszkodzoną tylną lamę oraz brak wymaganego oznakowania wyjść awaryjnych, a tachograf nie posiadał ważnego sprawdzenia okresowego – wyjaśnia Paweł Gruszka, naczelnik Wydziału Inspekcji WITD Lublin.

Jechał więcej niż mu wolno

Po analizie zapisów danych z tachografu cyfrowego okazało się, że gdy kończył się maksymalny okresy pracy, to kierowca wyjmował kartę z urządzenia i kontynuował jazdę już bez wymaganej rejestracji czasu pracy.

W wyniku kontroli pojazd został wyeliminowany z ruchu do czasu wykonania niezbędnych napraw a wobec przedsiębiorcy zostało wszczęte postępowanie administracyjne.

Zdjęcia uszkodzonego autokaru

IMG 20180713 062435
Autokar jechał na „łysych” oponach | fot. WITD Lublin
IMG 20180713 062239
Autokar jechał na „łysych” oponach | fot. WITD Lublin
IMG 20180713 062938
Fatalny stan techniczny rejsowego autobusu | fot. WITD Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.