Regulamin zakazuje wejścia do fontanny, ale dzieci oraz dorośli i tak to robią

Dzieci korzystające z fontanny w Parku Ludowym
Dzieci korzystające z fontanny w Parku Ludowym

Fontanna w Parku Ludowym jest główną atrakcją dla mieszkańców, którzy wybierają to miejsce na spędzenie wolnego czasu. Największą frajdę mają dzieci, szukające w niej ochłody w upalne dni.

Pluskanie w fontannie w Parku Ludowym

Wracamy do sprawy, o której pisaliśmy na początku maja tu. Regulamin Parku Ludowego zakazuje wchodzenia do fontanny, o czym informują stosowne tablice. Jednak nie każdy stosuje się do tego punktu.

Najczęściej w niecce fontanny możemy zaobserwować dzieci beztrosko biegające pomiędzy wodotryskami w kształcie metalowych kul. Z fontanny chętnie korzystają także dorośli, którzy w upalne dni szukają w niej ochłody.

„Osoby odwiedzające park są zobowiązane do przestrzegania regulaminu” – przypomina Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin i dodaje, że „sytuacja w tym zakresie jest stale monitorowana przez Straż Miejską”.

Nie będzie kar za wejście do fontanny

Jednak w tym przypadku Straż Miejska rozkłada ręce, ponieważ nie może ukarać osób, które wchodzą do niecki fontanny w Parku Ludowym.

„Nie możemy karać mandatami, ponieważ regulamin nie jest podstawą prawną” – informuje Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej w Lublinie.

„Pozostajemy przy pouczaniu i przestrzeganiu” – dodaje Gogola. „Będziemy upominać w przypadku niewłaściwych zachowań przy korzystaniu z fontanny i zwracać uwagę na bezpieczne korzystanie z wody”.

Kobieta korzystająca z fontanny w Parku Ludowym
Kobieta korzystająca z fontanny w Parku Ludowym
Matka z dzieckiem korzystająca z fontanny w Parku Ludowym
Matka z dzieckiem korzystająca z fontanny w Parku Ludowym

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.