Referendum ws. Górek Czechowskich. Ratusz szuka chętnych do komisji. Sprawdź, ile możesz zarobić

Wizualizacje parku na górkach czechowskich | mat. prasowe

Już 7 kwietnia odbędzie się pierwsze w historii Lublina referendum, które będzie dotyczyło przyszłości Górek Czechowskich. Sprawdź, jak zostać członkiem obwodowej komisji wyborczej.

W styczniu radni Rady Miasta Lublin zdecydowali o przeprowadzeniu pierwszego w historii Lublina referendum lokalnego w sprawie przyszłości Górek Czechowskich. Było 18 głosów za i 12 przeciw. Przeciwko inicjatywie byli radni PiS.

Chodzi o przyszłość Górek Czechowskich. To mieszkańcy zdecydują czy TBV (właściciel terenu) otrzyma zgodę na częściową zabudowę górek czy też teren zostanie w obecnym stanie, zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego.

Przeczytaj: Będzie referendum w sprawie górek czechowskich. Oświadczenie TBV

Referendum będzie kosztowało 500 tys. złotych i pytanie w nim zawarte ma brzmieć: „Czy jest Pan/Pani za tym aby Gmina Lublin zmieniła obecnie dopuszczony miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego rodzaj zabudowy z usługowej, komercyjnej i sportowo-rekreacyjnej na zabudowę mieszkalno-usługową na nie więcej niż 30 ha terenu tzw. Górek Czechowskich, w zamian za sfinansowanie przez obecnego właściciela zagospodarowania pozostałych 75 ha tego terenu, jako zieleni publicznej (parku naturalistycznego), przy zachowaniu cennych przyrodniczo walorów i przekazanie go Gminie Lublin?”. Pod pytaniem umieszczone będą dwa warianty odpowiedzi: „TAK”/ „NIE”.

Zostań członkiem komisji

Tymczasem trwa nabór kandydatów na członków obwodowych komisji do spraw referendum. Osoby, które chciałyby zostać członkami obwodowej komisji do spraw referendum muszą być wpisane do rejestru wyborców gminy Lublin. Wszyscy chętni proszeni są o zgłaszanie się do Urzędu Miasta Lublin najpóźniej do 14 marca 2019 roku.

„Do komisji zgłosić może się każdy mieszkaniec Lublina wpisany do stałego rejestru wyborców Lublina. Obwodowe komisje do spraw referendum będą działały w składzie od 6 do 7 osób, jest to około 1200-1400 osób w skali całego miasta” – mówi Olga Mazurek-Podleśna z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Przed zgłoszeniem się do komisji należy pobrać druk ze strony internetowej miasta, wydrukować go i wypełniony osobiście dostarczyć w trakcie dyżurów – w Ratuszu, plac Króla Władysława Łokietka 1 w sali nr 3, w następujących terminach: 11 marca 2019 r. (poniedziałek) 12:00-19:00; 12 marca 2019 r. (wtorek) 12:00-19:00; 13 marca 2019 r. (środa) 12:00-20:00; 14 marca 2019 r. (czwartek) 12:00-20:00.

Istnieje też możliwość pozostawienia zgłoszenia w przeznaczonej na zgłoszenia do komisji urnie w Biurze Obsługi Mieszkańców w Ratuszu – plac Króla Władysława Łokietka 1 i w Biurze Obsługi Mieszkańców przy ul. Wieniawskiej w godzinach pracy biura.

Ile można zarobić?

Członkowie komisji za swoją pracę otrzymają wynagrodzenie w postaci nieopodatkowanej diety w kwotach: 190 zł przewodniczący, 165 zł zastępca i 150 zł członek komisji. Lokale w dniu referendum będą czynne w godzinach 7.00 – 21.00.

Więcej informacji na temat naboru kandydatów na członków komisji ds. referendum znajdziecie na stronie Urzędu Miasta Lublin.4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. chcialem zaglasowac przed 7/00 bo ide do pracy na 7/00 do 7/00 i pani z komisj nr 7 mi niepozwolila bo komniaj pracuje od 7/00 ja byle 15min przed

  2. No i super, niech się w końcu ta sprawa rozstrzygnie. Ja jestem na tak i zdania nie zmienie, wizja parku mi się podoba.

  3. Po co plan zagospodarowania skoro wynika, że i tak można zmienić? Mało tego obszar jest chroniony ze względu na walory przyrodnicze. Deweloper za to postawi kolejne blokowisko, z wysoką gęstością zabudowań. Tak że będzie widać dokładnie co robi sąsiad, okno w okno. Zniknie płuco lublina, a zastąpi go smog. Referendum jest już przegłosowane. Szkoda.