Reaktywacja słynnego browaru oraz wielkie plany w tle

Reaktywacja Browaru Janów Lubelski
Reaktywacja Browaru Janów Lubelski | materiały prasowe

Browar Janów Lubelski powstał w 1907 roku. Od ponad 10 lat jest miłym wspomnieniem, ale już niedługo może się to zmienić.

Reaktywacja Browaru Janów Lubelski

Obecni właściciele powołali nową spółkę Browar i Destylarnia z Roztocza i wielkimi krokami zmierzają w kierunku odtworzenia słynnego Janowskiego piwa, które do dzisiaj rozpala umysły miejscowej ludności, jak również ludzi z innych regionów Polski.

Za reaktywacją stoją wspólnicy Cezary Szczurowski oraz Krystian Kominek. Przedsiębiorcy, pasjonaci sentymentalnie związani z browarem.

Budynek Browaru Janów Lubelski
Budynek Browaru Janów Lubelski | materiały prasowe

Miesiąc temu, po latach przerwy, wypuścili, jak to sami mówią przedsmak tego, co będzie można skosztować. Wiele osób czekało na tę chwilę i opinie są jednoznaczne… Piwo rewelacja, czekamy na więcej i chcemy tego uważonego w Janowie! Aktualnie piwo jest warzone kontraktowo w innym browarze.

Do tej chwili właściciele zainwestowali w obiekt blisko 4 mln złotych, ale to nie wystarczy do wznowienia produkcji. W pierwszym kwartale nowego roku planują emisję akcji browaru, gdzie dosłownie każdy będzie miał okazję stać się jego częścią. Właściciele przekazują na ten cel aż 20 procent udziałów. Kwota inwestycji będzie możliwa już od 200 złotych.

Piwnice Browaru Janów Lubelski
Piwnice Browaru Janów Lubelski | materiały prasowe

Oprócz piwa powstanie również destylarnia, która będzie produkować najwyższej klasy alkohole rzemieślnicze. Maja podbijać nie tylko rynki europejskie, ale również azjatyckie. Ideą, która im przyświeca, jest odtworzenie produkcji winiaków, a te przed wieloma laty były chlubą Roztocza.

To nie wszystko, ponieważ będą produkowane destylaty z win owocowych, whisky oraz brandy.

Kocioł warzelny Browaru Janów Lubelski
Kocioł warzelny Browaru Janów Lubelski | materiały prasowe

W obecnych czasach inflacja doskwiera wszystkim z nas. Emisja akcji browaru jest ciekawą alternatywą ulokowania środków w celu zabezpieczenia ich przed inflacją oraz odniesienia potencjalnych zysków.

Cytując ich słowa, będzie to jeden z największych rzemieślniczych browarów. Nie bez powodu, gdyż możliwości produkcyjne browaru sięgają bowiem 30 mln butelek rocznie!

Więcej informacji znajdziecie na stronie browaru browarzroztocza.pl oraz na facebooku www.facebook.com/BrowarJanowLubelski.

Browar Janów Lubelski powstał w 1907 roku
Browar Janów Lubelski powstał w 1907 roku | materiały prasowe
Wnętrze Browaru Janów Lubelski
Wnętrze Browaru Janów Lubelski | materiały prasowe
Wnętrze Browaru Janów Lubelski
Wnętrze Browaru Janów Lubelski | materiały prasowe

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.