RCKiK w Lublinie poszukuje osób, które przeszły chorobę COVID-19

rckik dawca oddający krew
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Jakub Orzechowski

RCKiK w Lublinie poszukuje osób, które przeszły chorobę wywołaną koronawirusem, by przy ich pomocy leczyć kolejnych chorych. Chodzi o terapię osoczem ozdrowieńców COVID-19.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie apeluje by osoby, które zostały uznane za zdrowe po przechorowaniu COVID-19, u których minął okres co najmniej 14 dni od ustąpienia objawów, oraz dwukrotnie ujemnego wyniku badania genetycznego w kierunku SARS-CoV-2 zgłosiły się pod numer telefonu 509 169 059 w celu umówienia na oddanie osocza dla potrzeb leczniczych w celu wspomagania leczenia innych osób z ciężkim objawami COVID-19.

Jak wynika z ostatnich danych Ministerstwa Zdrowia w całej Polsce odnotowano 487 osób, które pokonały koronawirusa. W województwie lubelskim to aż 78 osób. Na dzień 14 kwietnia 2020 r. na Lubelszczyźnie odnotowano w sumie 244 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 10 osób zmarłych.

Apel RCKiK COVID 19 1
Apel RCKiK do osób, które chorowały na COVID-19 | materiały prasowe

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nie ma danych w szpitalach? Tak naprawdę, to nikt nie zna nikogo, kto by zachorował tylko same podejrzenia 🙂

  2. To może pora zacząć badać na obecność przeciwciał covid osoby, które przeszły covid „bezobjawowo”, ich może być wielokrotnie więcej nic 460