Ratusz ogłosił przetarg na przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca ’80 do skrzyżowania z ul. Diamentową i ul. Krochmalną

Przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca '80 do skrzyżowania z ul. Krochmalną i ul. Diamentową
Przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca '80 do skrzyżowania z ul. Krochmalną i ul. Diamentową | fot. Miasto Lublin

Chodzi o budowę około 1100 m brakującego odcinka ul. Lubelskiego Lipca ’80 od skrzyżowania z ul. Diamentową i ul. Krochmalną do ul. Cukrowniczej. Ulicę przewidziano na całej długości jako dwujezdniową, trzypasową, z buspasami na skrajnych pasach.

Przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca ’80

Miasto ogłasza przetarg na budowę przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca ’80. W ramach ogłoszonego zamówienia powstanie 1100 m brakującego odcinka od skrzyżowania z ul. Diamentową i ul. Krochmalną do ul. Cukrowniczej. Drogę przewidziano na całej długości jako dwujezdniową, trzypasową, z buspasami na skrajnych pasach.

Zakres inwestycji obejmuje budowę chodników, ścieżek rowerowych, zatok autobusowych, budowę dwóch sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach z ul. Włościańską i ul. Cukrowniczą. Przebudowane również zostaną odcinki ulic bocznych m.in. Ciepłej, Włościańskiej, Przeskok i Dzierżawnej. Ulica otrzyma kanalizację deszczową i oświetlenie uliczne.

„Nowy odcinek obsłuży ruch drogowy, w tym komunikację publiczną w południowym rejonie miasta oraz będzie łącznikiem z istniejącym dworcem PKP i budowanym obecnie Dworcem Metropolitalnym. Inwestycja usprawni również dojazd do zlokalizowanych w pobliżu obiektów sportowo-rekreacyjnych, takich jak stadion Arena Lublin oraz Park Ludowy” – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca ’80 będzie sfinansowane z dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład. Lublin otrzymał na ten cel 65 mln zł, brakujące środki na realizację zadania będzie musiał pożyczyć. Wykonawca będzie miał 21 miesięcy na realizację inwestycji. Termin jest liczony od daty podpisania umowy.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.