Ratusz odmówił Lublin Plaza wydania decyzji o warunkach zabudowy dla budowy akademika na dachu galerii

Lublin Plaza rozbuduje się o akademik
Lublin Plaza rozbuduje się o akademik | wizualizacja

Prezydent Lublina odmówił firmie KLP Lublin wydania decyzji o warunkach zabudowy dla inwestycji na terenie centrum handlowego Lublin Plaza. Właściciel obiektu chce na dachu galerii przy ul. Lipowej pobudować akademik z niemal 700 pokojami.

Nie ma zgody na budowę akademiku na Lublin Plaza

W marcu spółka KLP Lublin, właściciel centrum handlowego Lublin Plaza, złożyła wniosek w Urzędzie Miasta Lublin o uzgodnienie warunków zgody na budowę domu studenckiego na dachu galerii przy ul. Lipowej. O tych planach poinformowaliśmy jako pierwsi: Miał być hotel, będzie akademik z niemal 700 pokojami. W Lublin Plaza zamieszkają studenci

Plany dotyczyły powstania niemal 700 pokoi dla studentów. Inwestycja składa się z dwóch wież, w tym jednej 15 kondygnacyjnej na tyłach galerii, w sąsiedztwie sądu, i drugiej liczącej 8 kondygnacji przy skrzyżowaniu ulic Lipowej i Obrońców Pokoju. W akademiku przewidziano również strefę wypoczynku, jadalnię i salę konferencyjną.

W środę (5.04) lubelski ratusz opublikował decyzję odmowną ustalenia warunków zabudowy przy ul. Lipowej 13 w Lublinie. Urzędnicy powołali się na niespełnienie tzw. zasady dobrego sąsiedztwa (brak jest innych domów studenckich i akademików wzdłuż tej ulicy) oraz znajdowaniu się obiektu w strefie ochrony sanitarnej przy ul. Lipowej, która wyklucza możliwość lokalizacji w jej obrębie mieszkań.

Czy inwestor odwoła się od decyzji urzędników do Samorządowego Kolegium Odwoławczego? Mamy odpowiedź spółki.

Musimy szczegółowo zapoznać się z decyzją Urzędu Miasta. Na chwilę obecną jest zbyt wcześnie, abyśmy mogli wypowiedzieć się w tej sprawie – informuje biuro prasowe Klepierre, właściciela CH Lublin Plaza.

Spółka zapewnia, że po podjęciu wiążących decyzji dotyczących inwestycji zostaniemy poinformowani o szczegółach.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Za blisko uczelni – byłyby zbyt dużą konkurencją dla już istniejących o których prawa dba ratusz. No i za niskie koszty – to też sprawa konkurencji która jednak musiała kupić działki.