Radny Tomasz Pitucha musi zapłacić 5 tys. zł na rzecz Marszu Równości w Lublinie

IMG 20190924 133632
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Radny PiS Tomasz Pitucha musi zapłacić 5 tysięcy złotych na rzecz stowarzyszenia Marsz Równości w Lublinie. Taki wyrok wydał w czwartek Sąd Okręgowy w Lublinie.

Sprawa sięga września 2018 roku, kiedy to radny Tomasz Pitucha na swoim profilu na Facebooku napisał przed I Marszem Równości w Lublinie – cytat: „Najzagorzalsi fani filmu W. Smarzowskiego (Kler) chcą zorganizować w Lublinie tzw. Marsz równości, promujący homoseksualizm, pedofilię.

Organizator Marszu Równości Bartosz Staszewski zarzucił radnemu zniesławienie i wniósł do sądu prywatny akt oskarżenia. Zdaniem Sądu Okręgowego, wypowiedź Tomasza Pituchy zamieszczona w Internecie obraziła organizatora Marszu Równości w Lublinie.

Sąd wymierzył radnemu PiS karę – musi wpłacić na konto stowarzyszenia Marszy Równości w Lublinie 5 tysięcy złotych. Wyrok jest prawomocny. Pitucha rozważa jednak skierowanie skargi kasacyjnej.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.