Radni powiedzieli "nie" dla turystycznych busów na Starym Mieście

Lublin City Tour

Podczas czwartkowej sesji radni głosowali nad projektem obywatelskim dotyczącym wjazdu pojazdów elektrycznych City Tour na Stare Miasto w Lublinie. Radni powiedzieli „nie”.

 

Sprawa dotycząca wjazdów elektrycznych busów na Stare Miasto ciągnie się od 2013 r. Spółka Atlas Travel M. W. Górscy  Sp. J., do której należą elektryczne busy turystyczne Lublin City Tour zaczęła swoją działalność w Lublinie wożąc turystów po lubelskich ulicach. Żeby rozszerzyć swoje działania firma chciała świadczyć swoje usługi również na terenie Starego Miasta. W odpowiedzi na wniosek Ratusz powiedział nie. Co roku ta sama odpowiedź.

 

– Stare Miasto w Lublinie jest obszarem o szczególnej wartości historycznej, zabytkowej i architektonicznej. Ze względu na potrzebę odpowiedniej ekspozycji historycznego krajobrazu architektonicznego, jak i ze względu na bezpieczeństwo i komfort poruszania się w tej przestrzeni, miasto dąży do ograniczenia ruchu pojazdów – czytamy w wyjaśnieniu zastępcy Prezydenta Artura Szymczyka.

 

Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta, radni dyskutowali po raz piąty nad zezwoleniem na wjazd busów na Stare Miasto. Ostatecznie radni odrzucili projekt obywatelski. Przeciwko uchwale było 15 radnych, za 14, a 1 wstrzymał się od głosu.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.