Radni podjęli decyzję ws. likwidacji szkoły podstawowej

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

1 września 2022 r. dzwonek w Szkole Podstawowej nr 19 przy ul. Szkolnej nie zadzwoni. Są to już ostatnie miesiące istnienia tej szkoły. Od nowego roku szkolnego uczniowie tej szkoły będą kontynuować edukację w innej placówce.

Likwidacja Szkoły Podstawowej nr 19

Wszystko wskazuje na to, że z oświatowej mapy Lublinie zniknie szkoła. Miejscy radni podjęli uchwałę o zamiarze likwidacji Szkoły Podstawowej nr 19 im. Józefa Czechowicza. Jest to jedna z dwóch najmniejszych szkół w naszym mieście. Drugą jest Szkoła Podstawowa nr 25, do której uczniowie „dziewiętnastki” będą kontynuować swoją edukację od 1 września 2022 r.

Powodem likwidacji Szkoły Podstawowej nr 19 jest brak miejsca dla uczniów IV LO, które funkcjonuje w tym samym budynku co podstawówka. Już teraz liceum korzysta z 8 salach lekcyjnych, sali gimnastycznej oraz na orliku należącej do SP19.

„W wyniku likwidacji Szkoły Podstawowej nr 19 mienie szkoły zostanie przekazane na rzecz IV LO, co przyczyni się do poprawy warunków lokalowych i jest szczególnie ważne w perspektywie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych zwiększonej liczby uczniów (półtora rocznika)” – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Więcej o planowanej likwidacji szkoły przeczytasz tu: Szkoła podstawowa w Lublinie do likwidacji. Uczniów czeka przeprowadzka

Teraz decyzję radnych będzie opiniować Kuratorium Oświaty. Jeśli zaopiniuje ją negatywnie, wtedy sprawa trafi do ministra edukacji i nauki. W przypadku pozytywnej opinii szkoła zostanie zlikwidowana z dniem 31 sierpnia 2022 r.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.