Rada nadzorcza LW Bogdanka odwołała Artura Wasila ze składu zarządu spółki

Artur Wasil nie jest już prezesem zarządu LW Bogdanka
Artur Wasil nie jest już prezesem zarządu LW Bogdanka | fot. Dominik Wąsik

Rada nadzorcza LW Bogdanka podjęła uchwałę w sprawie odwołania Artura Wasila ze składu zarządu – podała spółka w komunikacie. Jego miejsce zajmie Artur Wasilewski, zastępca prezesa ds. ekonomiczno-finansowych.

Bogdanka ma nowego prezesa

W piątek przed południem rada nadzorcza LW Bogdanka podjęła uchwałę w sprawie odwołania Artura Wasila ze składu zarządu spółki. Obowiązki prezesa powierzono Arturowi Wasilewskiemu, zastępcy prezesa ds. ekonomiczno-finansowych.

Jest to efekt decyzji wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, który złożył wniosek o odwołanie Wasila w funkcji prezesa zarządu spółki. Artur Wasil został powołany na stanowisko prezesa Bogdanki w marcu 2018 roku.

Zobacz także: Imponujące półrocze LW Bogdanka. 336 mln zł zysku netto, wzrost o ponad 230 proc.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.