PZPN podjął decyzję ws. awansu: Motor Lublin i Hutnik Kraków zagrają w II lidze!

IMG 8398 1
Motor Lublin – Hetman Zamość 4:1 | fot. Tomasz Lewtak / Motor Lublin

Komisja ds. nagłych PZPN postanowiła, że zarówno Motor Lublin, jak i Hutnik Kraków będą w sezonie 2020/2021 uczestniczyć w rozgrywkach II ligi.

Przypomnijmy, że w ubiegłą sobotę Lubelski Związek Piłki Nożnej zdecydował, że awans do drugiej ligi należy się Motorowi Lublin. Decyzja wywołała mnóstwo kontrowersji, ponieważ do końca zawieszonych rozgrywek liderem w IV grupie był Hutnik Kraków.

LZPN zdecydował, że tym razem – wyjątkowo – o awansie nie zdecyduje ilość punktów (oba kluby miały po 36 punktów), a bilans zdobytych bramek we wszystkich meczach (Motor +20, a Hutnik +17). Ilość bramek było tym kryterium, które zdecydowało o awansie Motoru do drugiej ligi.

Decyzja LZPN wywołała mnóstwo kontrowersji w całym środowisku piłkarskim. Działacze z Krakowa nie zamierzali się z nią pogodzić i zapowiedzieli walkę do końca o swoje racje. W sprawę zaangażował się również PZPN, na wniosek prezesa Zbigniewa Bońka.

W środę, 20 maja komisja ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej, na wniosek prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka postanowiła, że zarówno Motor Lublin, jak i Hutnik Kraków będą w sezonie 2020/2021 uczestniczyć w rozgrywkach II ligi.

„Myślę, że dzięki tej decyzji zwyciężył przede wszystkim sport i zdrowy rozsądek. Mam nadzieję, że przyjęte rozwiązanie zadowoli wszystkich zainteresowanych, a Motor Lublin i Hutnik Kraków pomyślnie przejdą proces licencyjny i swą obecnością oraz klasą sportową wzmocnią drugoligowe zmagania” – skomentował Zbigniew Boniek.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.