Motor Lublin w drugiej lidze! Rozgrywki III ligi gr. IV zakończone

IMG 8398 1
Motor Lublin – Hetman Zamość 4:1 | fot. Tomasz Lewtak / Motor Lublin

Sezon grupy IV III ligi został zakończony i Motor Lubin awansował do II ligi, mimo zajmowania lokaty nie premiowanej awansem. Taką decyzję podjął Lubelski Związek Piłki Nożnej.

Po wielu latach starań w końcu się udało. Motor Lublin awansował i w przyszłym sezonie zagra w II lidze. Ten awans możliwy jest dzięki decyzji Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, który zdecydował, że to to nie Hutnik Kraków, a Motor Lublin awansuje to drugiej ligi. Oba kluby miały po 36 punktów, ale lublinianie mieli lepszy bilans bramek (+20, a Hutnik +17) i właśnie to kryterium wzięto pod uwagę w ustalaniu końcowej kolejności.

„Podjęto uchwały o zakończeniu rozgrywek sezonu 2019/2020 dla lig/klas: rozgrywek IV ligi i klas niższych oraz rozgrywek młodzieżowych z terenu LZPN i rozgrywek III ligi, grupy IV, które prowadzi LZPN. Na podstawie uchwał Zarządu LZPN – Wydział Gier LZPN opracował tabelę końcową rozgrywek sezonu 2019/2020: dla IV ligi z której awans w sezonie 2019/2020 do III ligi w sezonie 2020/2021 uzyskała drużyna MKS Lewart Lubartów. Dla III ligi, grupy IV z której awans w sezonie 2019/2020 do II ligi w sezonie 2020/2021 uzyskała drużyna Motor Lublin S.A” – czytamy na stronie LZPN.

Aktualizacja: Oświadczenie Motoru Lublin. Klub żąda sprostowań od Hutnika Kraków i prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.