PZLA Mistrzostwa Polski U20 na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie. 18-20 lipca Wstęp bezpłatny!

PZLA U20 Lublin 2023
Plakat PZLA U20 Materiał organizatora

Lubisz biegać i chcesz zobaczyć jak robią to profesjonaliści. Interesuje Cię lekkoatletyka i sport?
Masz ku temu świetną okazję. Już na dniach stadion lekkoatletyczny w Lublinie odwiedzi ponad 700 700 zawodników reprezentujących ponad 200 klubów z całej Polski

Trzy dni lekkoatletycznej rywalizacji w Lublinie z najlepszymi z kraju

Do Lublina przyjedzie prawie 700 zawodników reprezentujących ponad 200 klubów z całej Polski. Przez trzy dni będą walczyć o medale w 36. konkurencjach. Przed dwoma laty właśnie w Lublinie rekord Polski na 100 metrów ustanowił Jakub Pietrus. Natomiast Kornelia Lesiewicz została Mistrzynią Polski na 400 metrów, uzyskując najlepszy czas w kategorii U20 w Europie. W tym roku również nie zabraknie emocji, a najważniejsze starty zostały zaplanowane w godzinach wieczornych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

IMG 20171005 101925
Stadion lekkoatletyczny Lublin

– Mistrzostwa Polski traktuję poważnie i chce powalczyć o jak najwyższe miejsce. Szczególnie że to będzie u siebie, można powiedzieć w swoim domu rodzinnym. Stadion jest bardzo szybki, czuć od tartanu, że on oddaje. Rywalizacja rodzinna daje mi mobilizację. Widziałem wyniki Taty czy Brata, które pokazywały mi, że się da. Bardzo chce być na ich poziomie i nawet powalczyć o jeszcze lepszy wynik – zapowiada Bartosz Kitliński, ambasador mistrzostw, który wystartuje na dystansie 800 i 1500 metrów.

Złoty medal w zasięgu reprezentanta AZS UMCS Lublin

Najwięcej emocji powinien dostarczyć bieg na 1500 metrów. Bartosz Kitliński będzie walczył o złoty medal z Kamilem Herzykiem. Warto będzie oklaskiwać Zuzannę Maślanę w pchnięciu kulą, Maksymiliana Szweda na 400 metrów oraz Marka Zakrzewskiego na 100 i 200 metrów. To reprezentanci Polski, posiadający najlepsze wyniki w tegorocznych tabelach, których zobaczymy również na Mistrzostwach Europy U20.

75. PZLA MP U20 - Lublin 2021, Kornelia Lesiewicz, foto Bartłomiej Wójtowicz
75. PZLA MP U20 – Lublin 2021, Kornelia Lesiewicz, foto Bartłomiej Wójtowicz

– Lublin jest Europejską Stolicą Młodzieży w 2023 roku! Z tego powodu cieszymy się jeszcze bardziej, że w tym czasie nie zabraknie energii młodych lekkoatletów na lubelskim stadionie podczas 77. PZLA Mistrzostw Polski U20. Życzymy udanych startów i zapraszamy do kibicowania – mówi Paweł Danielczuk, koordynator mistrzostw.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.