PZL-Świdnik złożył ofertę na dostawę śmigłowców dla polskiej armii

img 9099853949

Produkująca śmigłowce spółka PZL-Świdnik złożyła oferty w obu prowadzonych przez Ministerstwo Obrony Narodowej przetargach na śmigłowce.

 

MON poinformowało, że w postępowaniach na dostawy śmigłowców wpłynęły oferty zaproszonych do negocjacji dostawców. Mowa tu o konsorcjum PZL Mielec (należąca do amerykańskiego koncernu Lockheed Martin), WSK „PZL-Świdnik” (należące do włoskiej grupy Leonardo) oraz konsorcjum Airbus Helicopters.

 

Airbus Helicopters i WSK „PZL-Świdnik” złożyły oferty w obu prowadzonych przez MON postępowaniach na śmigłowce – dla sił specjalnych i sił morskich, natomiast PZL Mielec – tylko dla sił specjalnych.

 

W poniedziałek minął termin składania wstępnych ofert w postępowaniu na dostawę 16 śmigłowców dla sił specjalnych i morskich. MON chce kupić osiem śmigłowców zdolnych do prowadzenia przez Wojska Specjalne misji poszukiwawczo-ratowniczych w warunkach bojowych oraz osiem maszyn przeznaczonych do zwalczania okrętów podwodnych z jednoczesną zdolnością do prowadzenia misji ratowniczych na morzu.

 

PLZ-Świdnik z informacji jakie udało nam się ustalić w obydwu przypadkach zaoferowało maszynę AW101. Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu poinformowały, że konsorcjum PZL Mielec i Sikorsky Aircraft Corporation złożyło MON propozycję zakupu śmigłowców Black Hawk wyprodukowanych w mieleckiej fabryce. Airbus Helicopters na tą chwilę nie chce zdradzać swojej propozycji.

 

Członkowie komisji prowadzących postępowanie już przystąpili do analizy dokumentacji ofertowej liczącej w każdym wypadku po kilkanaście tysięcy stron.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.