Pyton królewski znaleziony w lesie

Wąż
Fot. Adobe Stock

Niecodzienna interwencja policjantów z Łukowa. W czwartek 28-latka powiadomiła mundurowych, że jadąc przez las, zauważyła węża, który pełzał w pobliskie pola. Mundurowi podczas poszukiwań znaleźli egzotycznego gada w uprawie kukurydzy. Teraz ustalają, w jaki sposób ponad metrowy pyton królewski znalazł się w pod łukowskim lesie.

Metrowy wąż na leśnej drodze

Wczoraj po południu łukowscy policjanci zostali powiadomieni o nietypowym znalezisku. 28-latka zgłosiła, że w pobliżu Krynki na leśnej drodze zauważyła węża. Kontaktując się z lekarzem weterynarii, ustaliła, że najprawdopodobniej jest to pyton królewski.

Zanim dojechali tam policjanci, wąż uciekł w pobliskie pole porośnięte kukurydzą. Tam odnaleźli go i zabezpieczyli łukowscy mundurowi. Okazało się, że odnaleziony gad miał ponad metr długości. Niecodzienne znalezisko policjanci przekazali strażakom, którzy przekażą je przedstawicielowi organizacji zajmującej się zwierzętami.

Teraz łukowscy policjanci ustalają w jaki sposób egzotyczny pyton królewski, który jest gatunkiem chronionym, znalazł się w lesie i kto był jego właścicielem — komentuje asp. sz. Marcin Józwik

Policjant z wężem na patyku
Fot. KPP Łuków

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.