Pytania czytelników: „Dlaczego sygnalizatory ze strzałkami warunkowymi są ostreczowane?”

Ostreczowany sygnalizator strzałki warunkowej na skrzyżowaniu ul. Mełgiewskiej i ul. Turystycznej
Ostreczowany sygnalizator strzałki warunkowej na skrzyżowaniu ul. Mełgiewskiej i ul. Turystycznej | fot. czytelnik Grzegorz

Taki widok na niektórych skrzyżowaniach w Lublinie jest od kilku lat, ale czy na pewno każdy zna odpowiedź? Chodzi o zakryte sygnalizatory ze strzałkami do warunkowego skrętu.

Na tych skrzyżowaniach nie skręcisz na warunkowej strzałce

Do naszej redakcji napisał pan Grzegorz, który poprosił nas o podjęcie się tematu ostreczowanych sygnalizatorów ze strzałkami do warunkowego skrętu na jednym ze skrzyżowań w Lublinie.

„Chciałem zapytać, o co chodzi, że zakryte są strzałki kierunkowe? Chodzi w tym przypadku o skrzyżowanie Mełgiewska – Turystyczna jadąc w stronę centrum. Utrudnia to strasznie ruch i chciałbym zainterweniować w tej sprawie” – pisze czytelnik Grzegorz.

Co na to Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie?

„Takie rozwiązanie funkcjonuje już kilka lat. Zostało wprowadzone w celu zachowania bezkolizyjności potoków ruchu na tym skrzyżowaniu” – wyjaśnia Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

„Zakrycie strzałek warunkowych ma również miejsce na innych skrzyżowaniach w mieście. np. Narutowicza /Okopowa, Kunickiego/ Dywizjonu 303 czy Mełgiewska/ Andersa” – dodaje.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Bo Ludzie to stado posłusznych baranków i nikt nie ma odwagi pójść i odkręcić ten stretch…
    ktoś powie że za to może grozić kara… ale jakim prawem ktoś je „zastreczował”…? czy jakiś przepis mówi o „streczowaniu” sygnalizatorów….? Czy może jakiś robotnik sobie zrobił to dla checy i teraz trzeba tęgich głów urzędniczych jak ten problem rozwiązać…? problem stretchu na sygnalizatorze… aaaaaahahhahhahah

  2. stretch ma byćbo korki mają być, więcej paliwa spalisz większy uśmiech Omajtka….

  3. … a może wiatr przywiał jakiś worek… i teraz wszyscy sięzastanawiają po co i kto to zasłonił…
    niech ktoś pójdzie i zdejmie i po g**o burzy…