Przywłaszczył znaleziony w taksówce portfel. To nie koniec problemów 31-latka

pieniądze portfel banknot 500 złotych
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Policjanci z Lublina ustalili i zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył znaleziony w taksówce portfel z pieniędzmi, dokumentami i kartą płatniczą. To nie koniec problemów 31-latka.

Płacił za zakupy znalezioną kartą płatniczą

Na policję zgłosił się mieszkaniec Lublina, który złożył zawiadomienie, że ktoś dokonał przywłaszczenia pozostawionego przez niego w jednej z taksówek portfela z zawartością pieniędzy w kwocie ponad 400 złotych, dokumentów i karty bankomatowej.

„Wykorzystując kartę płatniczą, 13 razy zapłacił za zakupy metodą zbliżeniową. Kupował głównie alkohol i papierosy na łączną kwotę prawie 1000 złotych” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Sprawą zajęli się kryminalni z 6 Komisariatu Policji w Lublinie. Funkcjonariusze wspólnie z kryminalnymi z „siódemki” na podstawie operacyjnych ustaleń w miniony piątek zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec Lublina.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania policjanci odnaleźli przywłaszczone dokumenty oraz kartę. Ponadto kryminalni znaleźli jeszcze amfetaminę, z ilości której można by było przygotować około 50 porcji dilerskich tego narkotyku. 

Jeszcze tego samego dnia 31-latek usłyszał zarzuty przywłaszczenia dokumentów, posiadania narkotyków oraz 13 kradzieży z włamaniem. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.