Przysiadł się do nastolatki, która czekała na koleżankę w centrum Lublina. Najpierw zaczepiał ją słownie, potem zaczął dotykać

Ciemne chmury widziane z Placu Litewskiego
Plac Litewski | fot. Dominik Wąsik

Mężczyzna zaczepił nastolatkę, która czekała na koleżankę na Placu Litewskim w Lublinie. Kiedy chciała odejść, ten zaczął ją dotykać po miejscach intymnych. Dziewczynka po powrocie do domu poskarżyła się mamie, która powiadomiła policję. Udało się zatrzymać 31-latka.

Zboczeniec zaczepił nastolatkę na Placu Litewskim

Do zdarzenia doszło pod koniec września na Placu Litewskim w Lublinie. Do nastolatki siedzącej na ławce i czekającej na koleżankę przysiadł się obcy mężczyzna. Próbował zagadać do dziewczyny, lecz ta nie była zainteresowana rozmową z nieznanym.

„Kiedy chciała odejść, to mężczyzna dopuścił się wobec niej innej czynności seksualnej poprzez dotykanie miejsc intymnych. Przestraszona dziewczyna uciekła. Wieczorem o zdarzeniu została powiadomiona policja” – mówi podkom. Kamil Karbowniczek z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Sprawą zajęli się kryminalni z I komisariatu wraz z kryminalnymi z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze we wtorek (10.10) zatrzymali podejrzanego o ten czyn 31-letniego obywatela Ukrainy. Dzień później 31-latek został przez policjantów doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa doprowadzenia do innej czynności seksualnej osoby małoletniej poniżej 15 lat.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i policjantów. Wobec zatrzymanego zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Podejrzany trafił do tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Zgodnie z kodeksem karnym, 31-latkowi grozi teraz kara nawet do 15 lat więzienia.

Kolejne zatrzymanie

Przypomnijmy, że zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o zboczeńcu, który obnażał się przed nastolatkami i kobietami w centrum Lublina. Dzięki interwencji świadków udało się zatrzymać 54-latka. Został ujęty przez ochroniarzy centrum handlowego przy ul. Lipowej, a następny przekazany z ręce policji.

Więcej o tym przeczytasz tu: Uwaga, zboczeniec w centrum! Rozpiął rozporek, wyjął przyrodzenie i zaczął nim machać. Relacje świadków

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.