Przymrozki w maju. Ostrzeżenie IMGW. Prognozowany spadek temperatury przy gruncie do -3°C

Przymrozki w maju
Przymrozki w maju | fot. Adobe Stock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed majowymi przymrozkami. Według komunikatu synoptyków najbliższej nocy przymrozki mają dać się we znaki części regionom woj. lubelskiego.

Przymrozki w maju 2022

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami. Ostrzeżenie obowiązuje w powiatach: bialski, Biała Podlaska, Chełm, chełmski, krasnostawski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, Lublin, łęczyński, łukowski, opolski, parczewski, puławski, radzyński, rycki, świdnicki i włodawski.

Synoptycy prognozują, że na terenach tych mogą wystąpić spadki temperatury powietrza do około 1 stopnia Celsjusza lub spadek temperatury przy gruncie do -3 st. C.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.