Przyłapani na kradzieży rowerów. 19- i 15-latek próbowali uciec skradzionymi jednośladami

jazda na rowerze
Jazda na rowerze | fot. Adobe Stock

Policjanci z Lublina zatrzymali dwóch mieszkańców Lublina w wieku 15 i 19 lat, którzy ukradli rowery. Łączne straty oszacowano na 6 tysięcy złotych. Nastolatkowie zostali zatrzymani, gdy uciekali skradzionymi rowerami.

Wpadli po kradzieży rowerów

W czwartek (7.07) po południu dyżurny z 2. komisariatu otrzymał zgłoszenie o kradzieży dwóch rowerów o łącznej wartości 6 tysięcy złotych. Uciekających z jednośladami młodych mężczyzn zauważyła właścicielka jednośladów. Kobieta od razu zadzwoniła na policję i przekazała wszystkie szczegóły.

Na miejsce od razu wysłano operacyjnych z 2. komisariatu. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do sprawdzania pobliskiego terenu. W trakcie czynności sprawcy zostali zauważeni na jednej z ulic. Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani, a rowery wróciły do właścicielki.

19-latek od razu trafił do policyjnej celi. Drugi ze sprawców okazał się być nieletnim. 15-latek został przesłuchany i przekazany opiekunom. Jego sprawa trafi do sądu rodzinnego. Z kolei 19-latek usłysz zarzuty kradzieży i może mu grozić do 5 alt więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.