Przyjeżdżali z Wołomina do Lublina kraść katalizatory. Wpadli po nieudanym „skoku”

katalizator tłumik wydech
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Adobe Stock

Operacyjni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie udowodnili dwóm mieszkańcom powiatu wołomińskiego dokonania 12 kradzieży katalizatorów. Zostali zatrzymani, gdy próbowali wyjechać z Lublina.

Kradzież katalizatora Lublin

Zatrzymanie sprawców było efektem pracy operacyjnej funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie. Kryminalni od pewnego czasy skupiali swe działania na kradzieżach katalizatorów, do których dochodziła najczęściej na parkingach osiedlowych w różnych dzielnicach miasta.

„Sprawcy za cel obierali przede wszystkim samochody japońskich producentów. Złodzieje dość skrupulatnie wybierali pojazdy, a ich działania przebiegały zawsze bardzo szybko i sprawnie. Po tym od razu opuszczali miasto” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Analiza zgromadzonych materiałów doprowadziła policjantów do dwóch mieszkańców powiatu wołomińskiego. Mężczyźni wpadli w nocy z wtorku na środę. Wówczas ponownie pojawili się w Lublinie. Jednak tym razem nie udało im się dokonać przestępstwa, bo ktoś ich spłoszył. W związku z tym postanowili wrócić bez łupów. Jednak w trakcie opuszczania Lublina zostali zatrzymani.

Policjanci udowodnili im łącznie 12 kradzieży katalizatorów o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych oraz jedno usiłowanie kradzieży. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych dozór policji i poręczenie majątkowe.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.