Przyjechał z Holandii do Lublina. 26-latek miał walizkę wypełnioną narkotykami

68 131036 g
Mieszkaniec Lublina próbował przemycić narkotyki z Holandii | fot. KWP Lublin

Mężczyzna został zatrzymany w chwili, gdy po zakończonej podróży z Holandii wysiadł z rejsowego busa na dworcu PKS w Lublinie. W jego walizce policjanci ujawnili 12 kilogramów narkotyków.

W ubiegłą sobotę policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali mężczyznę, który według ich informacji, może posiadać przy sobie znaczną ilość substancji psychotropowych. Do zatrzymania doszło na dworcu autobusowym PKS, kiedy to na miejsce dotarł bus z Holandii.

Po wyjściu z busa z walizką w ręku, na 26-latka czekali już kryminalni. Mężczyzna był zaskoczony zatrzymaniem. Policjanci przewieźli go do Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, a jego bagaż został sprawdzony przez kryminalnych.

W walizce znajdowały się cztery sporej wielkości aluminiowe pakunki. W każdym z nich znajdowały się trzy foliowe worki z zawartością białej masy. Badanie testerem wykazało, że to najprawdopodobniej siarczan amfetaminy.

Łącznie kryminalni zabezpieczyli 12 kilogramów tej substancji, a także kilka gramów haszyszu i suszu marihuany.

Dwa miesiące wcześniej wyszedł z więzienia

Okazało się, że mężczyzna zaledwie dwa miesiące wcześniej wyszedł z więzienia po 6-letniej odsiadce. Teraz grozi mu powrót do celi nawet na 15 lat. Sąd zdecydował już o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Mężczyzna był zaskoczony zatrzymaniem. Nie no inni się spodziewają kryminalnych podczas przemytu XD