Przyjechał do Lublina szukać adwokata dla zatrzymanego kolegi. 28-latek sam teraz potrzebuje pomocy

Policjanci zatrzymali 28-latka, który wyłudził od mieszkanki Lublina blisko ćwierć miliona złotych
Policjanci zatrzymali 28-latka, który wyłudził od mieszkanki Lublina blisko ćwierć miliona złotych | fot. KMP Lublin

Policjanci zatrzymali 28-latka, który wyłudził od mieszkanki Lublina blisko 250 tys. zł. Mężczyzna po niemal roku od przestępstwa przyjechał ponownie do Lublina. Tym razem w poszukiwaniach adwokata dla zatrzymanego kolegi.

Policjanci zatrzymali oszusta

Nad sprawą pracowali policjanci ze specjalnej grupy śledczej, składającej się z funkcjonariuszy z komendy miejskiej i kryminalnych w KWP w Lublinie. Policjanci przez od kwietnia 2021 r. badali okoliczności przestępstwa. Wówczas 83-letnia emerytka uwierzyła w historie fałszywego policjanta.

Sprawca przekonał mieszkankę Lublina, że jej syn spowodował wypadek i potrzebne są pieniądze, by nie poszedł do więzienia. Kobieta przekazała przestępcom wszystkie oszczędności oraz złote monety i biżuterię. Łączną sumę strat oszacowano na blisko ćwierć miliona złotych.

Funkcjonariusze niedawno wpadki na trop jednego z oszustów. Jak się okazało, mężczyzna w ubiegły czwartek ponownie pojawił się w Lublinie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, iż zamierzał szukać adwokata dla kolegi, który został tymczasowo aresztowany w sprawie innych oszustw metodą „na policjanta”.

W trakcie pobytu w Lublinie 28-latek został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Tam usłyszał zarzut dotyczący oszustwa, co do mienia znacznej wartości. Na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.