Przyjąłeś uchodźców z Ukrainy? Możesz złożyć wniosek o dofinansowanie pobytu Ukraińców

Biuro Obsługi Mieszkańców przy ul. Wolskiej
Biuro Obsługi Mieszkańców przy ul. Wolskiej | fot. Miasto Lublin

Od 16 marca w Biurach Obsługi Mieszkańców w Lublinie można składać wnioski o wypłatę świadczenia dla osób zapewniających zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy.

Świadczenie wynosi 40 zł za dobę za każdego gościa z Ukrainy. Tak wynika z rozporządzenia Rady Ministrów ws. maksymalnej wysokości świadczenia pieniężnego przysługującego z tytułu zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy oraz warunków przyznawania tego świadczenia i przedłużania jego wypłaty.

Aby otrzymać wsparcie, trzeba złożyć wniosek w urzędzie miasta lub gminy. Zawiera on m.in. imię i nazwisko albo nazwę składającego wniosek, jego PESEL lub NIP, a także wskazanie okresu, na jaki zapewniono zakwaterowanie uchodźcom z Ukrainy. Trzeba też podać liczbę przyjętych osób. Wniosek zawiera oświadczenie, że za wskazany okres nie otrzymano innego wynagrodzenia, w tym za wynajem.

Świadczenie będzie wypłacane z dołu za okres faktycznego zapewniania zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy, nie dłużej niż za 60 dni. Czyli maksymalnie na jedną osobę można otrzymać 2400 zł.

Gdzie złożyć wniosek o dofinansowanie pobytu Ukraińca w Lublinie?

Wnioski o dofinansowanie pobytu Ukraińców wraz z kartami osób przyjętych do zakwaterowania w Lublinie przyjmowane są od 16 marca przez Biura Obsługi Mieszkańców Urzędu: ul. Wieniawska 14, Filaretów 44, ul. Kleeberga 12a, ul. Szaserów 13-15, ul. Wolska 11, od poniedziałku do piątku w godz. od 7:45 do 15:15.

„Nie ma konieczności wcześniejszego umawiania wizyty” – mówi Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin. – „Pierwszy wniosek o wypłatę świadczenia wpłynął do BOM-u w dniu 17 marca. Do tej pory zostało złożonych 55 takich wniosków” – dodaje. Samorząd ma 30 dni na rozpatrzenie i wypłatę świadczenia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.