Przygotowania do Tour de Pologne. Od piątku zakaz parkowania w centrum. Tutaj nie parkuj, mogą odholować auto

Od piątku (29.07) zakaz zatrzymywania się na ul. Krakowskie Przedmieście w Lublinie
Od piątku (29.07) zakaz zatrzymywania się na ul. Krakowskie Przedmieście w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Od piątku w centrum Lublina będzie obowiązywać zakaz parkowania związany z organizacją wyścigu Tour de Pologne. Znaki zakazujące zatrzymywania się zamontowano w środę.

Zakaz parkowania w centrum Lublina

W sobotę (30.07) do Lublina zawita peleton Tour de Pologne. Lublin będzie metą pierwszego etapu wyścigu kolarskiego. Meta zostanie umiejscowiona na ul. Krakowskie Przedmieście, a dokładnie na wysokości marku z kwiatami.

Wśród utrudnień związanych z organizacją i przejazdem kolarzy biorących udział w pierwszym etapie Tour de Pologne, bardzo istotnym dla bezpieczeństwa zawodników, jest zakaz zatrzymywania się na trasie przejazdu. Taka organizacja ruchu będzie dotyczyć ul. Krakowskie Przedmieście.

Dlatego kilka dni temu przed miejscami do parkowania na Krakowskim Przedmieściu ustawiono znaki zakazujące zatrzymywania się. Parkowanie lub pozostawienie pojazdów w dniach 29.07-30.07 na tej ulicy wbrew obowiązującemu w tym czasie oznakowaniu drogowemu skutkować będzie ich odholowaniem na koszt właściciela.

Kierowcy mieli kilka dni na zauważenie zmian. W piątek (29.07) nie będzie już taryfy ulgowej dla nikogo, bo auto przy mecie Tour de Pologne będzie przeszkadzać organizatorom. Straż Miejska będzie odpowiadać za odholowanie pozostawionych pojazdów.

Zobacz także: Tour de Pologne 2022: Lublin. Te ulice zostaną zamknięte od piątku. Zmiany dla kierowców i pasażerów

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.