Przy okazji zakupów będzie można się zaszczepić. Uruchomiono pierwsze punkty

galeria centrum handlowe zakupy sklepy
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Szczepienie w trakcie zakupów w galerii handlowej? Rząd dąży do tego, by w każdym centrum handlowym funkcjonował punkt, w którym będzie można się zaszczepić przeciw covid.

Szczepienia w galeriach handlowych

„Chcemy, żeby szczepienia były dostępne absolutnie wszędzie, także w galeriach handlowych. Są to miejsca, w których spotyka się bardzo dużo osób. Chcemy, aby przy okazji zakupów była możliwość zaszczepienia się. Wypracowaliśmy wytyczne dotyczące szczepień w galeriach. Uruchomiliśmy pierwsze pilotażowe punkty i jesteśmy w trakcie rozmów z kolejnymi placówkami” – powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk.

„Zwróciliśmy się już do właścicieli i zarządców centrów handlowych z zaproszeniem do włączenia się do akcji. Udział w akcji promocyjnej pro bono zadeklarowało dotychczas ponad 90 obiektów, które w sumie miesięcznie odwiedza znacząco ponad 24 miliony osób” – mówi Jan Dębski, prezes Polskiej Rady Centrów Handlowych.

Obecnie działa 8 pilotażowych punktów szczepień na terenie centrów handlowych: w Atrium Mosty w Płocku, Atrium Plejada w Bytomiu, Blue City w Warszawie, CH Karolinka w Opolu, M1 w Markach, Manufaktura w Łodzi, CH Platan w Zabrzu oraz Plaza Toruń. Planowana jest organizacja co najmniej kilkunastu kolejnych punktów w całej Polsce, część zacznie działać jeszcze w czerwcu.

W Lublinie jeszcze nie uruchomiono punktów szczepień w galeriach handlowych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.