Obok Dworca Lublin ma powstać galeria handlowa z prywatnym akademikiem na blisko 470 osób

Przy Dworcu Lublin ma powstać galeria handlowa z prywatnym akademikiem
Przy Dworcu Lublin ma powstać galeria handlowa z prywatnym akademikiem | fot. Dominik Wąsik

Firma, która była odpowiedzialna m.in. za budowę centrum handlowego Felicity Lublin, właśnie stara się o wydanie pozwolenia na budowę galerii handlowej z prywatnym akademikiem na działkach w pobliżu Dworca Lublin.

Galeria handlowa z akademikiem przy Dworcu Lublin

Na terenie między ul. Stadionową, ul. Lubelskiego Lipca ’80, ul. Dworcową a ul. Młyńską planowana jest budowa „Centrum biznesowo-handlowe wraz z domem studenckim i galerią usługowo-handlową”. O pozwolenie na budowę stara się firma Gray International, która to m.in. w roli dewelopera i inwestora zastępczego odpowiadała za powstanie pierwszego etapu centrum handlowego Felicity Lublin przy al. Witosa.

Inwestor stara się o uzyskanie zezwolenia na realizację zespołu budynków usługowo-handlowo-biurowych z prywatnym domem studenckim. W projekcie mowa jest o dwóch budynkach.

Jak wynika ze złożonej dokumentacji, pierwszy z budynków składa się z części wysokiej o 14 kondygnacjach i niskiej do 3 kondygnacji, a także podziemnego parkingu dla samochodów osobowych i rowerów (2 kondygnacje, 411 miejsc postojowych dla samochodów i 934 miejsca dla rowerów).

„Część wysoka obejmuje dwie wieże z przeznaczeniem na lokale usługowe i dom studencki, niska to pomieszczenia biurowe oraz usługi. Zgodnie z załączoną dokumentacją projektant przewidział 468 pokoi akademickich” – mówi Joanna Stryczewska z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Łączna powierzchnia użytkowa budynku to ok. 38 tys. m2, w tym: przestrzeń handlowo-usługowa ok. 3,5 tys. m2, przestrzeń biurowa ok. 2,5 tys. m2 oraz powierzchnia akademików ponad 17 tys. m2.

Widok na teren planowanej inwestycji od strony skrzyżowania ul. Lubelskiego Lipca '80 z ul. Stadionową
Widok na teren planowanej inwestycji od strony skrzyżowania ul. Lubelskiego Lipca ’80 z ul. Stadionową | fot. Dominik Wąsik

Drugi z planowanych budynków zaprojektowany jest jako obiekt galerii handlowej o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. m2 z udziałem usług, rozrywki i gastronomii. Składa się z 3 kondygnacji nadziemnych z pasażem na parterze oraz dwóch kondygnacji podziemnych przeznaczonych pod garaż, oraz lokal handlowy. Jego powierzchnia użytkowa to ok. 24 tys. m2.

„Wniosek spółki Grey International aktualnie jest na etapie weryfikacji pod kątem formalnym” – informuje Joanna Stryczewska.

Sam inwestor na ten moment powstrzymuje się od komentarza. Zapewniono nas, iż gdy wniosek uzyska pozwolenie na budowę, otrzymamy dokładne informacje o planowanej inwestycji i wizualizacje.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Takich czasów doczekaliśmy, że oficjalnie ma powstać jakiś prywatny akademik (po to, żeby nie musieć spełniać różnych rygorów mpzp np odnośnie parkingów) – a wszyscy rozgarnięci i tak wiedzą, że to nie ma być żaden akademik, tylko po „formalnościach” ten obiekt zostanie przekształcony na bardzo drogie patokawalerki, hotel albo co tam jeszcze innego sobie wymyślą – i tak naprawdę obiekt jest już od razu projektowany pod swoje właściwe docelowe funkcje, tylko na ścieżce formalnej mniej wyboistej…

  2. Na tym bagnie to się zawalą tak wysokie budynki albo wpakują tysiące ton betonu i stali znam ten teren od 50 lat

  3. Normalne, tylko galerie mało jeszcze w Lublinie nasz prezydent uwielbia galerie jest ładnie i ciepło, a potem cieszy się jak taki czarny owad z byle gómna.