Przy deptaku zaparkował nietypowy trolejbus. Jest wypełniony poezją, można z niego wysłać wiersz do dowolnej osoby

Trolejbus poezji zaparkował na placu Łokietka przed Ratuszem
Trolejbus poezji zaparkował na placu Łokietka przed Ratuszem | fot. Dominik Wąsik

Po kilku latach przerwy do Lublina powrócił festiwal Miasto Poezji. Jednym z elementów wydarzenia jest Trolejbus Poezji, który zaparkował przed Ratuszem. Każdy może wysłać z niego wiersz w świat, do dowolnej osoby.

Trolejbus Poezji przy deptaku

Przestrzeń miasta wypełniły wiersze. Po kilku latach przerwy do Lublina powrócił festiwal Miasto Poezji. Na Placu Łokietka, przy festiwalowym trolejbusie, powstała specjalna poczta. Można napisać własny wiersz lub wybrać jeden z przygotowanych tekstów i wysłać go w świat, do dowolnej osoby.

Idąc od Trolejbusu Poezji (Plac Łokietka), warto spojrzeć w okna Trybunału Koronnego, które wypełniła poezja Ryszarda Krynickiego, a następnie zajrzeć do Bramy Grodzkiej. Do niedzieli w kawiarniach, bibliotekach, szkołach, na ulicach i placach, będą odbywały się wystawy i warsztaty.

W programie festiwalu są też spotkania z poetami w mieszkaniach prywatnych – Mieszkaniach Poezji. Szczegółowy program festiwalu Miasto Poezji na stronie Teatru NN.

ZDJĘCIA

Trolejbus Poezji przy deptaku
Trolejbus Poezji przy deptaku | fot. Teatr NN

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A moze i z Lublina wyruszyl by taki wesoly pociag nad morze: Cyt. Z polityki „Koleje Dolnośląskie, po ubiegłorocznym sukcesie trasy nad morze, ponownie uruchamiają pociąg KD Premium Nadmorski. Od dziś można już kupić bilet na pierwszy wakacyjny kurs połączenia z Dolnego Śląska do ŚwinoujściaBilet na podróż z Wrocławia do Świnoujścia będzie kosztował 99 zł, a z Legnicy, Lubina, Głogowa czy Zielonej Góry – 89 zł.Bilety z rezerwacją miejsc będzie można kupić na 30 dni przed podróżą.
    Przewoźnik zachwala czas przejazdu na trasie. Podróż zajmie tylko 5 godzin i 13 minut, a Koleje Dolnośląskie zrealizują ją 5-członowym pociągiem Impuls 45WE.
    Wg zaplanowanego rozkładu, pociągi będą jeździć w wakacyjne soboty z Wrocławia Głównego o godz. 6:44, a przyjazd do Świnoujścia planowany jest na 11:57. Wrócić znad morza na Dolny Śląsk będzie można w niedziele: wyjazd ze Świnoujścia o 14:48, przyjazd do Wrocławia Głównego o 20:08.”