Przez cały dzień padał deszcz, w nocy spadnie temperatura poniżej zera. Ostrzeżenia IMGW

ślisko oblodzenie zima
Oblodzony chodnik | fot. Dominik Wąsik

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed przymrozkiem dla województwa lubelskiego. W nocy prognozowany jest spadek temperatury, co spowoduje oblodzenie chodników i dróg.

Ostrzeżenia IMGW

Przez cały poniedziałek towarzyszyła nam deszczowa aura. Wraz z biegiem dnia temperatura zacznie spadać, co spowoduje zamarzanie mokrych nawierzchni. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla województwa lubelskiego.

Prognozowany jest spadek temperatury powietrza poniżej zera stopni. Temperatura minimalna w nocy od -5°C do -3°C, przy gruncie od -8°C do -4°C. Temperatura maksymalna we wtorek od 2°C do 4°C.

Wraz ze spadkiem temperatury prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem, mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie.

Jeśli planujecie podróż samochodem, uważajcie na drogach i zachowajcie szczególna ostrożność, bo na oblodzonej nawierzchni znacznie wydłuża się droga hamowania. Ostrożni powinni być także też piesi. Na śliskich chodnikach łatwo o upadek i kontuzję.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.